Nowy Sącz: bezpłatne badania w szpitalu

8 oraz 22 kwietnia  w godz. od 8 do 12 w sądeckim szpitalu odbędą się Dni Otwarte Sądeckiej Onkologii. Przy okazji będzie można wykonać bezpłatne badania.

– Serdecznie zapraszamy do korzystania z bezpłatnych badań w ramach Dni Otwartych Sądeckiej Onkologii: mammografii dla pań w wieku: 35-65 lat , prześwietlania klatki piersiowej  (przed badaniem konsultacja lekarska w celu wypisania zaproszenia) oraz badania skóry w kierunku czerniaka dla osób w wieku: 15-80 lat, w Budynku Onkologii na pierwszym piętrze – mówi Agnieszka Zelek – Rachtan, rzecznik prasowy sądeckiego szpitala.

– Badania są prowadzone w ramach projektu pn.”Profilaktyka chorób nowotworowych w powiecie nowosądeckim oraz mieście Nowy Sącz – dodaje rzeczniczka.

O tym, jak ważna jest profilaktyka mówi dr Wojciech Milanowski, specjalista Chirurgii Onkologicznej i Chirurgii Ogólnej.

Wszyscy narzekamy na odległe terminy badań, choć niejednokrotnie za największą zwłokę w rozpoczęciu diagnostyki odpowiada sam chory. Nie lekceważmy objawów i badajmy się – mówi lekarz.
Fot. Ilustracyjne – Pixa Bay.
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.