Bezdomny pies asystuje karpackim pogranicznikom. Mundurowi chcą znaleźć dla niego dom

piesek z widokiem na Tatry

Funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy patrolują rejon graniczny w powiecie nowotarskim mają od kilku dni wyjątkowego pomocnika. 

Granicę państwową  pomaga ochraniać sympatyczny, czworonożny asystent. Okazało się, że przyjazny psiak nie ma domu. Pomóżmy mu go znaleźć” – apel tej treści przysłały do mediów służby prasowe KOSG.

Piesek był głodny i spragniony, więc funkcjonariusze podzielili się z nim swoimi kanapkami i wodą. Od tego czasu pies towarzyszy im nieustannie. Kolejne patrole dokarmiają młodego psa i opiekują się nim.

Wraz z władzami gminnymi próbowaliśmy ustalić czy pies komuś nie uciekł. Niestety okazało się, że pieska ktoś porzucił. Teraz szukamy dla niego domu – tłumaczy  mł. chor. SG Michał Tokarczyk koordynator Referatu Prasowego Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu. Psiak nie dostał jeszcze imienia. Jest to mieszaniec. Ma 8-12 miesięcy, waży ok. 15 kg. Jest bardzo socjalny – miły dla ludzi. Potrzebuje domu pełnego ciepła.

Czworonożny obrońca granicy dzisiaj prawdopodobnie zakończy swoją służbę. Zostanie zabrany do schroniska dla zwierząt w Nowym Targu, gdzie będzie przebadany i odrobaczony. Nie pozwólmy aby długo tam pozostał.

Osoby zainteresowane przygarnięciem dzielnego czworonoga prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Łapsze Niżne, który pilotuje sprawę adopcji (tel.: 18 265 93 10, e-mail: [email protected])

fot. sierż. szt. SG Piotr Kawecki

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.