Beskid Sądecki. Nocna akcja ratunkowa GOPR koło Tylicza

Beskid Sądecki. Nocna akcja ratunkowa GOPR koło Tylicza

Trzy godziny trwała nocna akcja Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na górze Łan koło Tylicza. Wezwanie na pomoc dotarło do dyżurnych ratowników w piątek o godzinie 21:45 – za pośrednictwem aplikacji „Ratunek”.

Jak się okazało, na pomoc oczekiwało sześć osób, które zupełnie nie przygotowane do warunków zimowych wybrały się autem terenowym na wyprawę off-road. Samochód ugrzązł w śniegu. Nie byli w stanie poradzić sobie samodzielnie. W dodatku na zewnątrz panowała bardzo niska temperatura i sypał śnieg. Ratownicy wyjechali samochodem terenowym oraz pojazdem gąsienicowym. Ich działania polegały na wydostaniu samochodu ze śniegu oraz odtransportowaniu młodych ludzi do Tylicza” – czytamy w komunikacie służb prasowych GOPR

Dla krynickich goprowców ostatnie dni są wyjąkowo pracowite. Na zboczach Jaworzyny Krynickiej udzielali pomocy ski-turowcowi, który w wyniku upadku doznał kontuzji ręki. W rejonie piwniczańskiej Piwowarówki spieszyli na pomoc ośmioletniemu chłopcu, który uległ wypadkowi na sankach (jak się okazało, chłopiec miał złamane obie kości podudzia), zaś z Góry Parkowej zwozili kobietę z urazem nogi.

„Słowo dziękuję to za mało aby wyrazić wdzięczność. Ratownicy wspaniali, świetne podejście, fachowość i życzliwość. Wszystkiego dobrego!  Jeszcze raz z całego serca dziękuję” – pisze mama chłopca, który miał wypadek na sankach.

zdjęcie: GOPR

Share on twitter
Share on facebook