Beskid Niski: Wapienne wypięknieje za ponad 4,5 miliona złotówek

Położone w gminie Sękowa beskidzkie uzdrowisko to miejsce gdzie kuracjusze mogą korzystać z naturalnych zasobów wód mineralnych i borowiny. Za dwa lata, dzięki dotacji unijnej w wysokości 2,3 mln, złotych oferta uzdrowiskowa poszerzy się o tężnię solankową. A to tylko cześć z planowanych w tej miejscowości inwestycji.  

Renault2

Odwiedzający Wapienne turyści i kuracjusze będą mieli również do dyspozycji nowe place zabaw dla dzieci, miejsca wypoczynku ze stanowiskami dla rowerów oraz fontannę połączoną ze strumykiem. Zostanie także zbudowana nowa scena, na której zespoły artystyczne z Małopolski będą mogły prezentować swój dorobek przyjezdnym z całej Polski.

Unijne dofinansowanie pozwoli również na budowę specjalnych ścieżek spacerowych wokół miejscowości, z których kuracjusze i turyści będą mogli podziwiać  krajobraz oraz bogactwo miejscowej fauny i flory.

Warto wiedzieć, że ponad 2/3 obszaru gminy Sękowa znajduje się na terenie Puszczy Karpackiej, a stoki Magury Małastowskiej dają możliwość jazdy na nartach. Region może się również poszczycić licznymi zabytkami sztuki sakralnej – w samej tylko gminie Sękowa znajduje się aż 11 cerkwi łemkowskich.

Całkowita wartość projektu przekracza 4,7 mln.

fot.www.malopolska.pl

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.