Berest: mieszkańcy doczekają się chodnika. Będzie też remont mostu

Mieszkańcy Berestu jeszcze w tym roku doczekają się chodnika. W przyszłym na zostać wyremontowany tamtejszy most – obiecuje starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. 

Dzisiaj w tej sprawie odbyło się spotkanie szefa powiatu z wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Nowosądeckiego Martą Adamczyk, radną MiG Krynicy-Zdrój Danutą Świętek i przedstawicielem Rady Sołeckiej Berestu Arturem Kobosem. O zapowiadane inwestycje zabiegali mieszkańcy Berestu i ich przedstawiciele.

– Zarówno budowa nowego chodnika, jak i remont mostu są konieczne. Wraz z dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg Adamem Czerwińskim sprawdzałem na miejscu stan przeprawy. Zdecydowanie kwalifikuje się ona do remontu – przyznał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Jak tłumaczył, prace będą możliwe dopiero w przyszłym roku, ponieważ musi zostać przełożona cała sieć gazowa znajdująca się pod mostem. Remontu wymaga również droga prowadząca z Berestu przez Krzyżówkę do Krynicy-Zdroju. Jednak jej modernizacji nie ma na razie w planach.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.