Belska, Poręba i Tabasz będą zmieniać Nowy Sącz. Dyrektorzy mają mnóstwo pomysłów, jak to zrobić

Belska, Poręba i Tabasz będą zmieniać Nowy Sącz. Dyrektorzy mają mnóstwo pomysłów, jak to zrobić

W piątek poznaliśmy nowych dyrektorów wydziałów: Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji, Ochrony Środowiska oraz Edukacji w Urzędzie Miasta Nowego Sącza. Jaki są ich pomysły na nasze miasto? 

Małgorzata Belska

– Jeżeli powstanie okrągły stół i będzie wokół niego za mało miejsca, zawsze będziemy dokładać kolejne elementy tego stołu, żeby każdy znalazł miejsce i mógł się wypowiedzieć na temat edukacji. Myślę, że nad tym trzeba przede wszystkim popracować, żeby jednak wszystkie strony, które uczestniczą w procesie edukacyjnym, miały szansę wypowiadać się i być wysłuchane – mówi Małgorzata Belska, dyrektor Wydziału Edukacji.

Jak przyznała, dostrzega dosyć poważny problem, jeżeli chodzi o partnerstwo w ramach edukacji w Nowym Sączu. Chciałaby, żeby strona społeczna, czyli rodzice, miała możliwość wpływania na to, co się dzieje w mieście w obszarze edukacji.

Grzegorz Tabasz

– Najprostsza rzecz to są te słynne śmieci. Wystarczy ich nie palić i już będzie lepiej. W tym momencie jedyne, co możemy w tej kwestii zrobić, to używać perswazji słownej i prosić mieszkańców o niepalenie. Edukacja jest najważniejsza, a proszę mi wierzyć, że na smogu ,,zjadłem już zęby”. Uważam, że nie mamy do czynienia z ludźmi, którzy nie kupują innego opału. Czasem myślą, że jedna buteleczka nie zaszkodzi. Zaszkodzi – mówi Grzegorz Tabasz.

Zdaniem nowego dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska, skuteczne karanie może nie być możliwe, ze względu na to, że ustawodawca nie zezwala na wejście kontroli do domu. Tabasz zapowiedział, że walka polegać będzie między innymi na przekonywaniu mieszkańców do korzystania z programu Czyste Powietrze i oferowaniu pomocy w przygotowywaniu wniosków.

Marcin Poręba

– Zauważycie państwo zmiany w sposobie komunikacji przede wszystkim Urzędu Miasta z mieszkańcami, ale również sposobie komunikacji wewnątrz ratusza. Audyt, który przeprowadza wiceprezydent, wskazuje na to, że nie ma dobrej komunikacji między jednostkami administracyjnymi – mówi Marcin Poręba.

Nowy dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji w Urzędzie Miasta Nowego Sącza dodał też, że jeżeli chodzi o dostęp do kultury, to przede wszystkim będzie stawiać na kulturę wyższą – nie masową oraz postara się rozszerzyć propozycje dla mieszkańców Nowego Sącza.

Share on twitter
Share on facebook