Nowy Sącz. Będzie przebudowa ronda przy szpitalu i remont Nawojowskiej. Miasto dostało dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Nowy Sącz. Będzie przebudowa ronda przy szpitalu i remont Nawojowskiej. Miasto dostało dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Premier Morawiecki zatwierdził listę inwestycji, którym przyznano dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Samorządy z Małopolski otrzymały na realizację 274 zadań łącznie 287 mln. 351 tys. 281,34 zł.  Pieniądze trafią między innymi do Nowego Sącza. Fundusz sfinansuje połowę kosztów remontu ulicy Młyńskiej oraz przebudowy fragmentu ulicy Nawojowskiej.

Remont Nawojowskiej (od skrzyżowania z ul. Grodzką, Rejtana i Długosza do osiedla Zawada i skrzyżowania z Alejami Piłsudskiego) dofinansowano kwotą 12,4 mln zł. Roboty na odcinku około 3 km będą prowadzone etapami i potrwają do września 2023 roku.

3,7 mln zł miasto dostanie na inwestycję w odnowienie ulicy Młyńskiej łącznie z przebudową ronda koło nowosądeckiego szpitala, które stanowi skrzyżowanie Bulwaru Narwiku oraz ulic Kilińskiego i Krańcowej. Jak  poinformował prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, rondo w nowej odsłonie będzie tzw. rondem turbinowym, z pasami ruchu wytyczonymi bezkolizyjnie. Brak przeplatania strumieni ruchu sprawia, że rondo turbinowe jest bezpieczniejsze. Remont Młyńskiej i przebudowa ronda mają zakończyć się w grudniu tego roku.

Duży zastrzyk gotówki otrzymają także samorządy powiatowe. Poniżej inwestycje, na które przyznano dofinansowanie:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.