Tajemniczy zapach wydobywał się z „Przystanku czasu” odkopanego po ćwierć wieku!
To absolutnie historyczny moment! Po 25 latach spoczywania w ziemi ekipa techniczna Urzędu Miasta Nowego Sącza przygotowując się do sobotnich uroczystości odkopała „Przystanek czasu”! Legendarna beczka, którą zakopaliśmy 5 stycznia 2001 r. została wydobyta i zabezpieczona. Za trzy dni zostanie zaprezentowana Sądeczanom. Dzisiaj tylko krótka migawka.
Wielkie obawy budziło, w jakim stanie znajduje się zawartość beczki. Niepotrzebnie! Po odkręceniu dekla można była poczuć charakterystyczny zapach. To łącka śliwowica! Zdeponowana tam 25 lat temu butelka legendarnego alkoholu była do połowy pusta! Najsłynniejszy zapach Sądecczyzny zaskoczył kilka zgromadzonych osób. Zapewniamy – wszystkie zgromadzone w beczce przedmioty zdeponowane przez mieszkańców Nowego Sącza jako przekaz dla przyszłych pokoleń, znajdują się w idealnym stanie! Więcej niebawem.
zobacz również: Zielony teren przy sądeckim dworcu idzie pod młotek. Co dalej z „kolejarskimi plantami”?


















































































































































































































