Beata Szydło z wizytą na Sądecczyźnie. Odwiedziła firmę Fakro

Była premier Beata Szydło przyjechała z wizytą na Sądecczyznę. Jednym z miejsc, które odwiedziła była najnowsza hala produkcyjna Fakro. Spotkanie było okazją do dyskusji o przedsiębiorczości.

wsb3

– Chciałem gorąco podziękować pani premier, że przyjęła zaproszenie i zechciała przyjechać do naszej firmy. Bardzo dziękuję również za to, że zainteresowała się gospodarką sądecką, bo tutaj w Nowym Sączu nie mamy żadnych zagranicznych inwestorów, a stworzyliśmy tyle miejsc pracy, że zlikwidowaliśmy bezrobocie i w dalszym ciągu budujemy gospodarkę. Zagraniczni inwestorzy wyprowadzają stąd kapitał, a my go tutaj wprowadzamy – mówił podczas konferencji prasowej prezes firmy Ryszard Florek

Zdaniem prezesa Florka, za budowanie bogactwa kraju i jego rozwój gospodarczy muszą wziąć odpowiedzialność wszyscy obywatele, nie tylko przedsiębiorcy. W tym wszystkim ogromną rolę odgrywają również politycy, bo to właśnie oni mają możliwość likwidowania barier prawnych, które hamują rozwój gospodarzy, bądź też stwarzają niepotrzebne koszty.

Myślę, że Nowy Sącz i Sądecczyzna są dobrym przykładem tego, w jaki sposób można rozwijać region i wykorzystywać jego potencjał przy wspieraniu lokalnych przedsiębiorców. Tutaj rzeczywiście jest wiele firm. My jesteśmy w jednej nich. Jest to perła w koronie tych przedsiębiorstw, które wpływają pozytywnie na rozwój regionu– mówiła premier Szydło.

Firma Fakro od wielu lat dynamicznie się rozwija tworząc innowacyjne technologie. Jej działalność w ponad pięćdziesięciu krajach świata oraz szesnaście własnych spółek dystrybucyjnych rozsianych po Europie, Ameryce i Australii, daje okazję, aby zobaczyć jak prowadzone są biznesy w zamożnych krajach. To właśnie ta wiedza i doświadczenie było impulsem do organizacji spotkania i dyskutowania o ważnych kwestiach związanych z  rozwojem przedsiębiorczości.

 

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]