Barcice: nie będzie ani ronda, ani zakrętów. Droga powiedzie nasypem wzdłuż Popradu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała strategię przebudowy Drogi Krajowej nr 87. Do dalszych prac projektowych wytypowano “wariant A”, za którym podczas konsultacji opowiedziało się najwięcej mieszkańców i który wiąże się z przebudową dwóch skrzyżowań (z drogami powiatowymi na Wolę Krogulecką i do Przysietnicy) oraz z budową 600-metrowego obejścia ostrych zakrętów. Droga w tym miejscu poprowadzona zostanie wzdłuż Popradu.

 – Na konsultacjach społecznych w marcu ubiegłego roku najliczniejsza grupa mieszkańców opowiedziała się za budową dwóch skrzyżowań w miejscach połączeń drogi krajowej z drogami powiatowymi, czyli skrzyżowaniem z drogą w kierunku Woli Kroguleckiej i skrzyżowaniem z drogą w kierunku Przysietnicy – przypomina burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek. – I w tym kierunku pójdą prace. Cieszę się, że GDDKiA zainwestuje w bardzo ważną dla nas drogę, a my jako gmina mogliśmy mieć wpływ na kształt inwestycji, o którą bardzo zabiegaliśmy. 

Mieszkańcy Barcic obawiali się, że projektowane w centrum wsi rondo utrudni płynny przejazd przez centrum, zwiększy ilość spalin w okolicy przedszkola, szkoły i kościoła oraz doprowadzi do likwidacji zlokalizowanych tam sklepów.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.