Barcice: na Eurovelo11 jest już asfalt i jest już radość!

Fragment europejskiej trasy rowerowej przebiegający przez Barcice już został pokryty asfaltowym dywanikiem. Nie trzeba było oficjalnego zaproszenia dla amatorów aktywnego wypoczynku na ścieżkę, którą można przejechać wzdłuż Popradu przez całe Barcice. Korzystają z niej rowerzyści, piesi, amatorzy jazdy na rolkach i nartorolkach.

wsb3

Wszystko wskazuje na to, że oba cieszące się już dużą popularnością odcinki rowerowej drogi – ten wzdłuż Barcic i ten nowosądecki – od ruin zamku do mostu kolejowego na granicy Starego i Nowego Sącza  – zostaną spięte w całość jeszcze w tym roku.

W Starym Sączu będzie węzeł tras Velo Dunajec i Eurovelo 11. Będzie stąd można jechać dalej albo w kierunku Barcic i Muszyny doliną Popradu, albo w kierunku Łącka i Podhala.

Lada dzień można się spodziewać początku budowy mostu rowerowo-pieszego nad Popradem.

Konstrukcja kładki będzie łukowa, stalowa. Jej szerokość to 2,5 m, a długość ponad 100 m. Przeprawa połączy starosądeckie i nowosądeckie brzegi rzeki poniżej mostu kolejowego i stopnia wodnego na Popradzie.

Zanim jednak sprawdzimy swoje siły na całym odcinku Eurovelo wytyczonym przez Sądecczyznę i Małopolskę,  polecamy inne równie atrakcyjne rowerowe drogi w regionie:

https://www.malopolska.pl/narowery/trasyrowerowe/propozycje-wycieczek-rowerowych

 

(tk), fot. dts

Czytaj też:

Zobacz pierwszy kurs szynobusu [FILM] i absolutnie nie wchodź na most kolejowy!

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]