Zobacz pierwszy kurs szynobusu [FILM] i absolutnie nie wchodź na most kolejowy!

Dziś po raz pierwszy wyruszył w drogę szynobus, który umożliwi przeprawę przez Dunajec na czas budowy nowego mostu heleńskiego.

wsb3

Podróż jest bezpłatna. Szynobus będzie kursował w dni robocze w godzinach 6:00 – 19:00.

Pierwszy kurs ze stacji Nowy Sącz Miasto wyruszy o godz. 5:50, a ze stacji w Chełmcu – o godz. 6:15. Po pięciu minutach podróżni dotrą do stacji po drugiej stronie rzeki.

W ciągu dnia zaplanowano 30 kursów. Rozkład jazdy szynobusu skoordynowany jest z rozkładem jazdy autobusów linii 33 i 34.

[rozkład jazdy szynobusu i MPK]

Most heleński zostanie zamknięty 7 maja.

Rozpocznie się wówczas rozbiórka obiektu.

Ostrzegamy pieszych, którzy wciąż, mimo zakazów, przechodzą na drugą stronę Dunajca mostem kolejowym: korzystanie z tej przeprawy jest nie tylko zabronione, ale i śmiertelnie niebezpieczne.

https://youtu.be/KeJWcwJLX54

Jak informuje Urząd Miasta Nowego Sącza zmiany w organizacji ruchu podzielone zostały na trzy etapy.

„W etapie pierwszym nastąpi zamknięcie obiektu mostowego na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami ulicami: Tarnowską, Bulwarem Narwiku i Legionów  (z możliwością przejazdu przez skrzyżowanie) oraz skrzyżowaniem ulic:  Dunajcową, Krakowską i Starowiejską ( z możliwością przejazdu przez skrzyżowanie). Okres obowiązywania tych zmian to około 2 miesiące.
W drugim etapie również nie będzie przejazdu ani przejścia przez most. Różnica polega na tym, że nie będzie również przejazdu przez wspomniane skrzyżowania. Zmiany w tym etapie także planuje się na około 2 miesiące.Etap trzeci jest identyczny jak etap pierwszy (wraca możliwość przejazdu przez skrzyżowania ulic: Tarnowska, Bulwar Narwiku, Legionów i Dunajcowa, Krakowska, Starowiejska) i potrwa do zakończenia inwestycji.

 

Główne objazdy poprowadzone będą ulicami:  Marcinkowicką, Obwodnicą Północną, Witosa, Pieczkowskiego,  Nowochruślicką, Prażmowskiego do skrzyżowania z ul. Kilińskiego i następnie ul. Królowej Jadwigi  i Al. Piłsudskiego. Na czas zamknięcia mostu wprowadzone będą alternatywne środki komunikacji.

[mapka objazdów]

(tk)

źródło UM NS

 

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]