Barcice – Bruksela: Pannonica Folk Festival jest niezwykły!

Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu, które od 2013 roku organizuje w Barciach festiwal Pannonica, otrzymało z Brukseli list gratulacyjny, w którym Zarząd European Festivals Association  informuje, że impreza ta przez dwa lata (2017-2018) ma prawo używać specjalnego znaku „Remarkable Festival”  („Niezwykły Festiwal”). Miano takie przyznawane jest za wysoki poziom artystyczny.

„Jest to ważny i ciekawy festiwal zwłaszcza dla miłośników kultury bałkańskiej i romskiej (…)  Festiwal oprócz tego, że jest ucztą muzyczną, oferuje również wartościowy program wydarzeń towarzyszących. Jego celem jest promowanie tolerancji i dialogu międzykulturowego z udziałem mieszkańców regionu”- czytamy w liście gratulacyjnym.

Festiwal Pannonica został włączony do europejskiej sieci festiwali kulturalnych i został objęty wsparciem promocyjno-marketingowym. Oprócz Pannonica Folk Festival znak „Remarkable Festival” EFFE 2017-2018 przyznano również pięciu innym małopolskim festiwalom: krynickiemu Festiwalowi im. J. Kiepury oraz czterem festiwalom odbywającym się w Krakowie; Festiwalowi Miłosza, Festiwalowi Kultury Żydowskiej, Miesiącowi Fotografii i Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu Etiuda&Anima.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.