Baletnice proszą o pomoc w zebraniu pieniędzy na rozwój i wkład własny do projektów

Baletnice proszą o pomoc w zebraniu pieniędzy na rozwój i wkład własny do projektów

Krynickie Studio Baletowe im. Władysława Szlęka zbiera pieniądze na dalszy rozwój. Ich celem jest 50 tysięcy złotych, które zapewniłyby grupie spokojną przyszłość, a także stanowiły wkład własny do projektów. Do obecnej chwili udało się zgromadzić nieco ponad dwa tysiące, jednak baletnice nie poddają się. Wierzą, że ludziom dobrego serca nie jest obcy ich los. 

– Pod koniec 2019 r. musiałyśmy poszukać sobie nowego miejsca do działania i radzić sobie bez wsparcia ze strony miejscowego domu kultury. Dzięki opiece Fundacji Instytut Państwa i Prawa oraz pomocy ludzi dobrej woli udało nam się przetrwać: zaadaptować wynajęte pomieszczenie na w pełni funkcjonalną salę baletową i przetrwać okres pandemii, stale ćwicząc pod okiem naszej pani Małgosi. Stale też nas przybywa, teraz jest nas już 50 – opisują przedstawiciele krynickiego studia baletowego.

Grupa stara się, aby zapewnić środki na pokrycie kosztów sali, organizacji zajęć i koncertów oraz zakupu wyposażenia i kostiumów, których brakuje. Baletnice występują bezpłatnie, ich rodzice również nie muszą płacić za uczestnictwo w zajęciach

,,Mimo ograniczeń staramy się występować kiedy tylko możemy i doskonalić swoje umiejętności. Jedna z nas – Martyna – ostatnio wygrała w konkursie tanecznym Pląsowadła 2021, a Ola zajęła tam III miejsce” – chwalą się baletnice.

Jak wyznają, nagrodą za pracę jest dla nich uśmiech na twarzach widzów i gromkie oklaski. Jednak koszty działalności przewyższają możliwości krynickiego studia baletowego. Tylko sukienki, które można zobaczyć na zdjęciach poniżej, kosztują od kilkuset do kilku tysięcy złotych za sztukę.

Fundacji, która przygarnęła baletnice pod swoje skrzydła, udało się pozyskać w tym roku dotację z budżetu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Otrzymali łącznie 180 000 zł na zakup wyposażenia i pokrycie kosztów działania.

– Żeby jednak móc je wykorzystać, musimy zebrać wkład własny – 58 000 zł. Za te pieniądze zakupimy m.in. sprzęt do nagrywania naszych treningów i przedstawień, sprzęt do realizacji koncertów i pokryjemy koszty bieżącego działania. Bez waszej pomocy nie będziemy mogły się rozwijać, nie przetrwamy. My zrobiłyśmy pierwszy krok – pozyskałyśmy dotację. Teraz Twoja kolej. Pomóż nam! A my już dzisiaj dziękujemy Wam z całego serca – apelują przedstawiciele Krynickiego Studia Baletowego im. Władysława Szlęka. 

Link do zrzutki—>TUTAJ.

Fot. zrzutka za
Krynickie Studio Baletowe im. Władysława Szlęka

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.