Awans sądeczan do finałów wojewódzkich

Zespół siatkówki SKPS Dunajec w lidze juniorów wygrał kolejny mecz, ostatni w rndzie zasadniczej i dzięki zdobytym punktom został liderem grupy A.

Liga juniorów
SKPS Dunajec Nowy Sącz – KS Hutnik Wanda Kraków 3:0 (25:23, 25:17, 25:18)
Sędziowali: Remigiusz Jarońxzyk i Maciej Kutta.

SKPS: Gabryś, Pierzchała, Rynduch, Ruchała, Cepiga, Świgut, Bednarek – libero, – Błaszczyk – libero oraz Jacak, Brożek, Jodłowski, Mucha, Ciuła, Hotloś.
Hutnik: Puławski, Węzowicz, Lenik, Wilczyński, Piławski, Kowalik, Saudrez – libero oraz Grochel.
Dla sądeckiego zespołu był to ważny mecz, bo rewanżowy. W Krakowie lepsi byli goście, którzy pokonali SKPS 3:2. Podpieczni Tadeusza Olszewskiego wzięli na rywalach srogi rewanż. Najbardziej zacięty był pierwszy set. Na akcję sądeczan natychmiast odpowiadali skutecznym atakiem goście, a na tablicy najczęściej widniał remis. Przy stanie 20:20 kolejne cztery punkty zdobył zespół SKPS. Rywale znów zaatakowali odrabiając trzy oczka, ale ostatni zdobyli gospodarze. Kolejne dwa sety były już bez historii. Sądeczanie szybko wypracowywali sobie kilkupunktową przewagę wygrywając mecz.
Dzięki zwycięstwu zespół SKPS Dunajec Nowy Sącz wygrał w lidze juniorów Grupa A, zapewniając sobie udział w finałach o mistrzostwo Małopolski.