Audi kontra Skoda na DK 75. Trzy osoby poszkodowane

Samochodami, które zderzyły się na drodze krajowej nr 75 w Nowej Wsi (gmina Łabowa) podróżowało łącznie siedem osób, w tym dwoje dzieci w wieku 3 i 5 lat. Trzy osoby dorosłe zostały poszkodowane, ale na szczęście obrażenia nie okazały się zbyt poważne.

wsb3

Do zdarzenia doszło w niedzielę (17 marca) około godziny 15.20. Kiedy służby ratunkowe przybyły na miejsce, jeden z pojazdów znajdował się na poboczu drogi, drugi natomiast zajmował jeden pas ruchu.

Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, a później przekazali ich pod opiekę załogom karetek pogotowia ratunkowego. Jak się okazało, wszyscy mogli pozostać na miejscu - hospitalizacja nie była konieczna.

Przez jakiś czas ruch w obu kierunkach był wstrzymany. Zastępy z JRG w Krynicy zdroju, OSP Łabowa oraz OSP Nowa Wieś zabezpieczyły teren. Odłączone zostały akumulatory w zniszczonych samochodach, a rozlane płyny eksploatacyjne zasypane sorbentem. Strażacy kierowali też ruchem wahadłowym, usunęli uszkodzony pojazd z jezdni na pobocze i uprzątnęli rozbite części karoserii.

fot. PSP w Nowym Sączu

NATURHOUSE

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.