Artur Czernecki utworzył nowy klub. „Prezydent Nowak nie zabrał mostów, które wybudował, prezydent Handzel nie zabierze wyremontowanych ulic”

Artur Czernecki utworzył nowy klub. „Prezydent Nowak nie zabrał mostów, które wybudował, prezydent Handzel nie zabierze wyremontowanych ulic”

Artur Czernecki

Z inicjatywy radnego Artura Czerneckiego w nowosądeckiej radzie miasta powstał nowy klub pod nazwą ,,Łączy nas Nowy Sącz”. Wraz z Czerneckim tworzą go radny Andrzej Pancerz i radna Barbara Jurowicz.

Klub powstał 8 maja w dniu poświęconym biskupowi i męczennikowi, a zarazem patronowi Polski – świętemu Stanisławowi, co jak podkreśla w rozmowie z naszą redakcją Artur Czernecki, nie jest bez znaczenia.

– Mamy dość kłótni, dość skłócania mieszkańców Nowego Sącza, dość napuszania jednych na drugich. To do nas – radnych, należy rozwiązywanie problemów miasta. Nie chcemy tracić czasu na zbędne wojny, chcemy budować Nowy Sącz. Będziemy popierać wszystkie inicjatywy, które mają znaczenia dla miasta. Stawiamy na współpracę, a nie partyjniactwo – stwierdził kategorycznie w rozmowie z naszą redakcją szef nowego klubu Artur Czernecki.

Radny zaznacza, że klub ,,Łączy nas Nowy Sącz” chce być gwarantem normalności i pokazać, że należy dbać o partnerstwo, a nie wrogość wobec pozostałych członków rady.

– Do nas może dołączyć każdy, komu leży dobro miasta na sercu. Mamy dość buty i arogancji. Chcemy proponować rozwiązania problemów Nowego Sącza, a nie je mnożyć – stwierdza radny Czernecki.

Propozycję dołączenia otrzymał również radny niezrzeszony Maciej Rogóż, jednak nie zdecydował jeszcze, co zrobić. Jak zdradza Artur Czernecki, również inni radni dopytują o możliwość przyłączenia.

Członkom nowego klubu, jak zaznacza jego przewodniczący, zależy na dobrej współpracy z urzędem marszałkowskim i rządem, aby pozyskiwać środki na rozwój miasta.

– Mamy być przykładem dla mieszkańców, a nie godzinami się kłócić podczas sesji. Nie cieszymy się z potknięć prezydenta, miasto ma się rozwijać, mamy wspólnie pracować nad tym. Powtarzam, że ani prezydent Nowak nie zabrał mostów, które wybudował, ani prezydent Handzel nie zabierze ulic, które wyremontował, dlatego należy skupić się na przyszłości naszej małej ojczyzny, a nie tracić czas na spory – dodaje radny Artur Czernecki.

Do dzisiaj nie dostałem pisma

Do września ubiegłego roku Artur Czernecki należał do klubu ,,Prawo i Sprawiedliwość – Wybieram Nowy Sącz”. Wówczas przewodniczący grupy Michał Kądziołka ogłosił, że radny został wykluczony z grupy. Ten jednak zaprzeczył i stwierdził, że nadal czuje się członkiem klubu, o czym pisaliśmy w artykule: ,,Wykluczony” z klubu radny Czernecki chce dymisji Kądziołki. ,,Nie sprostał jako szef”.

Radny w rozmowie z naszą redakcją przyznał, że ,,siłą” został wyrzucony przez radnego Kądziołkę z klubu i do dnia dzisiejszego nie otrzymał oficjalnego pisma w tej sprawie. Teraz stworzył nowy klub z Andrzejem Pancerzem, który po rozpadzie ,,Sojuszu dla Nowego Sącza” był radnym niezrzeszonym oraz Barbarą Jurowicz, która wystąpiła z klubu PiS-WNS (obecnie PiS) w kwietniu.

Obecnie w Radzie Miasta Nowego Sącza funkcjonują cztery kluby: Koalicji Nowosądeckiej, Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Łączy nas Nowy Sącz.

O powodach rozpadu klubu i o transferach radnych pisaliśmy w artykule: Kolejne zmiany w radzie miasta. Niegdyś najliczniejszy klub znów „stopniał”
Fot. arch. DTS24
Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama