Arkadiusz Obrzut – ze Stróż do Piwnicy pod Baranami

W jego domu od zawsze grało radio. Tak jest zresztą do dziś. Dlatego muzyką przesiąkł od maleńkiego. Arek urodził się w Nowym Sączu, a wychował i dorastał w Stróżach. Czuje przywiązanie i sentyment do rodzinnej miejscowości, jednakże nie wyobraża sobie życia poza ukochanym Krakowem, do którego sięgają jego korzenie. Przygodę ze sceną rozpoczął dość wcześnie, bo już od najmłodszych lat szkoły podstawowej grał główne role w grupie teatralnej zdobywając indywidualne wyróżnienia. Jak sam podkreśla, najważniejszym bodźcem do pracy na scenie było dla niego kilka lat spędzonych w regionalnym zespole folklorystycznym „Kowalnia”. Tam pod okiem cenionej choreograf Bogumiły Kowalskiej zdobywał szlify wystąpień. Poczuł, że scena daje mu radość i satysfakcję.
           Od  2010 roku, kiedy to rozpoczął naukę w szkole wokalno-aktorskiej zaczął występować na większości scen muzycznych
Krakowa. Szybko dał się poznać nie tylko jako bardzo utalentowany, ale charyzmatyczny i niezwykle wrażliwy człowiek. W 2013 roku rozpoczął współpracę muzyczną z Adrianem Bryłą i Pawłem Sową. Zaczął koncertować w Piec Art  Acoustic Jazz Club –  jednym z najlepszych klubów jazzowych.
Przełomowy dla niego okazał się 2015 rok.  Wtedy sfinalizował autorski projekt „Invitation” z własną twórczością. Współorganizował Galę Jubileuszową 55-lecia Klubu Pod Jaszczurami – najstarszego klubu studenckiego w Polsce, gdzie również zagrał recital obok takich gwiazd jak Andrzej Sikorowski czy Piotr Rogucki. W kwietniu na polecenie manager Piec Art-u trafił  do Piwnicy pod Baranami i Marka Michalaka, by zagrać autorski koncert w Międzynarodowy Dzień Jazzu. To było jego apogeum szczęścia. Został po dziś dzień.
Arek w latach 2013-2015 był recenzentem teatralnym wydawnictwa KULTURATKA, w latach 2014-2017 prezesem Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych IFKA. W kwietniu 2017 roku na scenie Klubu Pod Jaszczurami podczas koncertu „The best of” odebrał nagrodę muzyczną „Złota Nuta-Talent Roku” w kategorii Muzyka POP. W 2018 roku jego kompozycja „Zaproszenie” w duecie z Agnieszką Ryglicką promowała wakacyjny Kraków.  Obecnie przewodniczy Festiwalowi Twórczej Integracji, dla którego organizuje i reżyseruje koncerty do Piwnicy pod Baranami.
Arka teksty i muzyka to podróż w głąb siebie. Poruszenie najskrytszych pragnień i oswajanie rzeczywistości, często bardzo trudnej do zaakceptowania. Artysta już od 10 lat na scenach krakowskich czaruje słuchaczy swym głosem, przenosząc ich w kompletnie inny świat – świat pełen magii…  W jubileuszowym roku wokalista wydał trzy świetnie przyjęte single „Gdyby tak”, „Zaczarowany” i ostatni, świąteczny utwór „Dzisiaj”. Jak czytamy w oficjalnej zapowiedzi Arka: – Utwór „Dzisiaj” powstał z ogromnej potrzeby
serca. W tym niełatwym, potarganym czasie potrzeba nam wiary, nadziei i miłości. Bardziej, niż kiedykolwiek dotąd. Każdy z nas zmaga się z różnymi trudnościami, dlatego pragnę dodać Wam otuchy i serdecznych ciepłych myśli. Przypomnijmy sobie, co jest dla nas najważniejsze i pielęgnujmy w sobie wewnętrzne dobro. Pokolorujmy świat wokół nas miłością, szacunkiem i tolerancją. Dedykuję ten utwór moim Rodzicom.
To właśnie rodzina i ścisłe grono przyjaciół są dla Arka największą ostoją, oparciem i motorem napędowym do działania.
Fot. Arch. Arkadiusz Obrzut Management
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.