Apartament, który zabierzesz ze sobą

W Nowym Sączu powstał apartament na kółkach, którym jeździ zwycięzca Rajdu Dakar w kategorii quadów Rafał Sonik. Jego marzenie o luksusowym camperze zrealizował Włodzimierz Dunikowski i jego firmę duni.pl. Sądeckie pojazdy już czterokrotnie towarzyszyły mistrzowi podczas rajdu Dakar i spisały się wyśmienicie.

Renault2


- Dla nas było to największe wyzwanie konstrukcyjne. Sądzę że już większego nie będzie. Z Rafałem znamy się od wielu lat, można powiedzieć, że się przyjaźnimy. Od 2011 r. moje campery są na Dakarze z Rafałem Sonikiem, albo z francuską dziennikarką Camelią Liparoti - opowiada Włodzimierz Dunikowski, właściciel firmy. Dwa lata temu mistrzowi świata w jeździe terenowej na quadzie urodził się syn. Wtedy powstał pomysł, by stworzyć luksusowy dom na kółkach, który spełniałby potrzeby całej rodziny. Sportowiec stawia na polskie produkty i to przesądziło o wyborze realizatorów jego marzenia. - Oczywiście mógł sobie kupić takie auto za pół miliona euro w wielkich fabrykach, ale on lubi wszystko, co polskie - dodaje właściciel duni.pl.

Budowa pojazdu, od momentu, kiedy podwozie MAN-a wjechało na halę, do ukończenia projektu, trwała półtora roku. Początkowo istniał jedynie wstępny zarys tego, jak miałoby wyglądać wnętrze. Szczegóły dopracowywano w trakcie tworzenia. Rafał Sonik przylatywał helikopterem do Nowego Sącza, by doglądać postępów prac, konsultować się, przekazać swoje sugestie i oczekiwania (...)

Przeczytaj więcej w świątecznym wydaniu "Dobrego Tygodnika Sądeckiego":

Fotogaleria:

Fot. arch. Włodzimierza Dunikowskiego 

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.