Anima Fortis – miejsce, w którym rozdają nadzieję. Za darmo…

Anima Fortis – miejsce, w którym rozdają nadzieję. Za darmo…

Życie Bogdana było niekończącym się pasmem bólu. Dwukrotnie próbował umrzeć. Odratowali go. Kiedyś mówił: niestety odratowali. Dziś wie, że na szczęście. Uwierało go wszystko: to, że po dramatycznym wypadku na budowie nie mógł pracować jak dawniej i zarabiać jak dawniej, to że mieszkał w przyciasnym mieszkaniu z mamą, uwierała też cierpka myśl, że pewnie nigdy nie będzie miał własnej rodziny. Nie wierzył, że jakakolwiek dziewczyna zainteresuje się chłopakiem na rencie mieszkającym z mamą, który jeśli wychodzi z domu, to głównie po to, aby stanąć w kolejce do lekarza po receptę na leki przeciwbólowe. Tak było mniej więcej cztery lata temu. Dziś Bogdan ma żonę, dwójkę dzieci, pracuje, urządza wymarzone cztery kąty. Serię zmian w jego życiu zapoczątkowała jedna decyzja.

 Maria na kilkanaście długich lat zapomniała o sobie. Skończyła technikum kolejowe, a później jej życie potoczyło się stereotypowo: małżeństwo, wychowywanie dwójki dzieci, poświęcanie bliskim. Choć przez wiele lat była zapracowana po czubki palców, utkwiła na bezrobociu. Gdy dzieci wyrosły, okazało się, że nie ma zapotrzebowania na pracowników w zawodzie, którego się wyuczyła. Który pracodawca zdecyduje się zatrudnić panią po czterdziestce bez żadnej zawodowej historii? Czuła się coraz mniej potrzebna światu. W głowie jak gwóźdź tkwiła myśl, że przegapiła jakąś szansę. Dziś już wie, że nigdy nie jest za późno. Od dwóch lat pracuje w państwowej instytucji. Zatrudniono ją najpierw tylko na zastępstwo. Okazało się, że świetnie sobie radzi. Jej los odmieniła jedna decyzja, ta sama, która przywróciła radość życia Bogdanowi.

Obydwoje trafili w to samo miejsce, gdzie ktoś dał drogowskaz, pomógł wyjść z życiowego impasu. To miejsce nazywa się Anima Fortis. Anima Fortis znaczy: silni duchem. Bogdan dał się przekonać, choć nie bez wątpliwości, że warto mimo wszystko poszukać pracy i wyjść z domu nie tylko po receptę. Praca dała mu niezależność, niezależność dała mu pewność siebie. Pewność siebie sprawiła, że potrafił walczyć o miłość. Wszystko razem sprawiło, że dziś recepty są potrzebne sporadycznie. Maria dała się przekonać, że nigdy nie jest  za późno, aby zacząć pisać swoją zawodową historię, że życie nie kończy się w momencie, gdy dzieci zaczynają wyfruwać z rodzinnego gniazda, że można być potrzebnym nie tylko rodzinie.

W Anima Fortis na pomoc może liczyć każdy pełnoletni człowiek z przeszłością, po przejściach, cierpiący z powodu deficytu wiary w siebie, poszukujący pomysłu na to jak odnaleźć się w świecie – nie tylko na rynku pracy.

Doradcy zawodowi, psychologowie, pośrednicy pracy, trenerzy umiejętności społecznych tworzący załogę firmy zapraszają na herbatę, kawę, rozmowę, która zwykle kończy się nadzieją i bardzo często – zmianą przynoszącą radość.

Aktualnie w Anima Fortis prowadzona jest rekrutacja na kursy prawa jazdy, za które uczestnik nie musi płacić ani złotówki, na kursy pracy biurowej i sekretarskiej i  szkolenia w zakresie obsługi klienta. Po przygotowanie do zawodu mogą też zgłosić się do Anima Fortis panie i panowie, którzy chcą zdobyć podstawowe umiejętności cyfrowe, certyfikat ECDL BASE, osoby których plan na przyszłość wymaga kwalifikacji w zakresie florystyki lub opieki nad seniorami i niepełnosprawnymi.  Na tym nie koniec – możliwa jest także organizacja kursów na życzenie jeśli zbierze się grupa osób zainteresowanych konkretnym szkoleniem.

Oprócz wsparcia w zdobyciu podstawowych kwalifikacji zawodowych Anima Fortis zapewnia pomoc psychologiczną i psychologiczno – pedagogiczną. Dysponuje własną agencją zatrudnienia, w której świadczy usługi w zakresie doradztwa zawodowego, pośrednictwa pracy, coachingu pracy i wsparcia motywacyjnego dla osób szukających swojej zawodowej ścieżki, niezależności finansowej, sensu życia…

Drogowskaz do Anima Fortis:

ul. Kopernika 10/3 (2 piętro budynku zlokalizowanego nieopodal marketu Kaufland)

kontakt telefoniczny: Magdalena Kotlarz 605-220-232

Osoby dojeżdżające na zajęcia i szkolenia otrzymują zwrot kosztów dojazdu , a na miejscu  mają zapewniony posiłek, przekąski, kawę i herbatę.

Na gratyfikację finansową można liczyć wcześniej niż z chwilą zatrudnienia, bowiem już udział w kursie zawodowym, który można wybrać stosownie do swoich zainteresowań jest wynagradzany. Po szkoleniu każdy słuchacz otrzymuje certyfikat.

Po zakończeniu trwającego kursu podnoszącego kwalifikacje (tematyka do wyboru), uczestnicy kierowani są na staż u pracodawców., który trwa od trzech miesięcy do pół roku.

Anima Fortis zaprasza osoby zamieszkujące w Małopolsce:

  • bezrobotne
  • bierne zawodowo,
  • niepełnosprawne
  • zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym
  • z niskimi kwalifikacjami

Zapraszamy do kontaktu również pracodawców, gotowych do przyjęcia na staż uczestników projektu.

Polub nas na FB, będziesz na bieżąco!

 

tekst sponsorowany

Share on twitter
Share on facebook