Angelika Zielińska: Ubiór i wizerunek mają znaczenie

Angelika Zielińska: Ubiór i wizerunek mają znaczenie

Angelika Zielińska

            Moda to nie tylko pasja, która towarzyszy jej od dzieciństwa i którą dzieli się z innymi, ale i sposób na życie. Angelika Zielińska pomaga ludziom znaleźć styl i kreować profesjonalny wizerunek. Ma 26 lat, mieszka w Grybowie, ale zawodowo działa najczęściej w Krakowie, Rzeszowie, czy Nowym Sączu. W tym roku mogliśmy zobaczyć ją w jednym z odcinków programu „Nasz nowy dom”.

Modowe początki

            Już w czasach dzieciństwa kompletowanie stylizacji sprawiało Angelice wiele radości. Przywiązywała uwagę do swoich ubrań, lubiła nieoczywiste połączenia i ciekawe dodatki. Cieszyły ją gry i zabawy związane z modą i stylizowaniem. – Myślę, że na moje zamiłowanie do mody i stylizacji od czasów dzieciństwa miała także wpływ moja mama, która starała się zawsze wyglądać dobrze, z klasą, stylowo – wspomina Angelika.

Będąc w liceum, założyła bloga o tematyce modowej, gdzie dzieliła się swoimi stylizacjami. Po kilku latach stwierdziła jednak, że chciałaby stylizować inne osoby, a nie tylko publikować swoje outfity (dobrze dobrane stylizacje). Gdy w trakcie studiów na AGH mieszkała w Krakowie, trafiła na dzień otwarty w Szkole Wizażu i Stylizacji Artystycznej Alternatywa, podczas którego odbywały się różne warsztaty związane m. in. z kreowaniem wizerunku.

– Wtedy jeszcze nie planowałam tego, aby zacząć naukę do zawodu stylisty. Przyszło to do mnie tak naprawdę w jeden z wakacyjnych dni, w którym ot tak stwierdziłam, że obok moich studiów dziennych z zarządzania, chcę rozpocząć również naukę zawodu stylisty – tłumaczy mieszkanka Grybowa.

Po sprawdzeniu ofert innych szkół, zdecydowała się na kierunek kreowanie wizerunku – stylista w znanej już sobie Artystycznej Alternatywie. Po jej ukończeniu w 2016 roku zaczęła działać jako freelancerka (wolny strzelec) w zawodzie stylisty, łącząc to ze studiami dziennymi z zarządzania kadrami przedsiębiorstw na AGH oraz działalnością w organizacjach studenckich. Pojawiali się pierwsi klienci chętni na wspólne zakupy, przeglądy szaf i metamorfozy. Angelika nawiązała też współpracę z lokalną galerią i salonami odzieżowymi.

Coraz częściej byłam zapraszana również do prowadzenia szkoleń, warsztatów i prelekcji w rożnych miastach z zakresu kreowania wizerunku, stylizacji, dress code, autoprezentacji, savoir-vivre, itp. oraz do świadczenia konsultacji wizerunkowych podczas różnych eventów. Bycie szkoleniowcem sprawiało mi równie wielką przyjemność jak praca nad stylem i garderobą indywidualnych osób. Postanowiłam też wtedy podjąć równolegle do moich dziennych studiów magisterskich w AGH, studia podyplomowe na kierunku coach i trener – partner w rozwoju, aby jeszcze bardziej pogłębić moje kompetencje i móc jeszcze lepiej wykonywać swoją pracę oraz zdobyć zawody trenera i coacha – wyjaśnia.

 

Własna firma

            W 2019 roku po ukończeniu studiów Angelika mogła się całkowicie poświęcić pracy jako osobista stylistka, trenerka wizerunku oraz coach. Założyła własną firmę, w ramach której oferuje wspólne zakupy, przeglądy szaf, metamorfozy i konsultacje wizerunkowe, ale też prowadzi szkolenia, warsztaty i prelekcje dla firm i różnego rodzaju organizacji. – Występuję również podczas eventów, udzielając konsultacji wizerunkowych, stylizując mini pokazy mody, tworzę dla firm z branży fashion treści i artykuły o tematyce wizerunkowo-modowej, stylizuję sesje zdjęciowe – wylicza 26-latka.

Z usług Angeliki związanych z kreowaniem wizerunku i garderoby korzystają (…)

Całość przeczytasz w „Dobrym Tygodniku Sądeckim”. Za darmo:

 

Share on twitter
Share on facebook