Andrzej Grygiel: na sukces firmy Grand przez lata pracowały ręce i umysły wielu ludzi

Andrzej Grygiel: na sukces firmy Grand przez lata pracowały ręce i umysły wielu ludzi

Grand

– Marzenia są tym, co pobudza do działania i wyznacza kierunki. Warto jest marzyć, a później, kiedy marzenia zaczynają przekładać się na plany, to dobrze jest je realizować – twierdzi Andrzej Grygiel, prezes Grupy Grand. On sam od lat podąża za swoimi marzeniami. W 1984 nie bał się wziąć życia we własne ręce i wbrew wszelkim przeciwnościom założyć własny zakład ślusarski. Dziś firma Grand to 40 lat doświadczenia, cztery solidne fundamenty, dziesiątki zrealizowanych inwestycji, ponad 150 zatrudnionych osób i rozwojowe plany na przyszłość.

– Nasza historia, która ma już 40 lat, to powód do satysfakcji i naszej wewnętrznej dumy. Zaczynaliśmy w roku 1984 i był to okres głębokiej komuny, zupełnie inne realia – wspomina Andrzej Grygiel.

Jak dodaje, większość ludzi nie wierzyła wtedy, że w takich warunkach można się rozwijać i robić „coś więcej”. On postanowił wziąć sprawy we własne ręce i założyć swój zakład w rodzinnej Jasiennej. – Jak ktoś we mnie wątpi, to mam w sobie taki dodatkowy power, który mi mówi: pokaż sobie i wszystkim wątpiącym, że potrafisz. I tak się stało.

Ludzie

– Mamy z żoną pięć córek i syna. Ta firma to nasze życie i nasze kolejne dziecko. Założyliśmy ją w tym roku co rodzinę. Jest to też nasze jedyne źródło utrzymania, więc musieliśmy o nią dbać, by dobrze prosperowała. Natomiast wielką satysfakcją jest, że nie żyjemy już z tego sami, bo dziś ponad 150 rodzin przychodzi tu co miesiąc po wynagrodzenie i je zawsze dostaje – przyznaje Andrzej Grygiel.

Jak zawsze podkreśla, na sukces grupy Grand przez lata pracowały ręce i umysły wielu ludzi. Niektórzy są częścią firmy do dziś.

– Cieszę się też, że w różnych miejscach, w których prowadzimy swoją działalność, napotykamy na bardzo życzliwych ludzi. Najpierw w mojej rodzinnej Jasiennej, gdzie ludzie przychodzili i bezinteresownie pomagali przy budowie pierwszego zakładu. Po trzydziestu latach przenieśliśmy swoją siedzibę do Korzennej i też udało się nam spotkać życzliwych ludzi. Wydaje mi się, że ten zakład traktują jako wizytówkę swojej okolicy. Na sąsiadów firmy w każdej sytuacji mogę liczyć. Tutaj wszyscy się znają, szanują i trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce na funkcjonowanie zakładu. Miałem to szczęście, że spotkałem na swojej drodze naprawdę wiele wspaniałych osób, które w sposób często bezinteresowny wyciągały pomocną dłoń. To też jest czas, kiedy powinno się im powiedzieć: DZIĘKUJĘ.

Historia

Andrzej Grygiel zarejestrował swoją firmę dokładnie 14 stycznia 1984 roku – tym samym ruszył zakład ślusarski w Jasiennej. Sześć lat później firma Grand rozszerzyła swoją działalność o branżę budowlaną, zajmując się generalnym wykonawstwem inwestycji. W 2005 roku dołączył do tego kolejny filar działalności – Grand Chotowa Hotel***SPA&Resort, a w 2010 następny – sprzedaż paliw na franchisingowej Stacji Paliw ORLEN w Bartkowej-Posadowej.

Prawdziwym kamieniem milowym w rozwoju firmy Grand była natomiast budowa nowoczesnej siedziby w Korzennej. Huczne otwarcie obiektu 31 maja 2015 roku połączono ze świętowaniem 30-lecia działalności.

W 2020 roku do oferty firmy dołączyły dwa produkty: baseny ze stali nierdzewnej oraz Grand Vertical Parking, czyli maszyny do pionowego, automatycznego parkowania pojazdów.

– Moim wielkim marzeniem było zawsze, abyśmy potrafili świadczyć usługi na wysokim poziomie, ale też mieli własny produkt rynkowy, który będziemy sprzedawać. Dzisiaj Grand Vertical Parking jest produktem innowacyjnym nie tylko na skalę Polski, ale i europejską oraz światową pod względem zaawansowania zastosowanych rozwiązań technicznych i gwarantujących bezpieczeństwo użytkownika i samochodu. Dodatkowym elementem, który jest nie do przecenienia, jest pozyskanie miejsc do parkowania na przykład w zatłoczonych centrach miast, w dzisiejszym świecie, gdy tak szybko przybywa samochodów – podkreśla Andrzej Grygiel.

3 kwietnia 2023 roku działalność gospodarcza Grand Andrzej Grygiel została przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością o nazwie Grupa Grand Sp. z o.o. – W tym roku rozdaliśmy udziały i już prawie pięćdziesiąt procent z nich jest własnością wspólników, są to moje dzieci i bracia, którzy ze mną pracują – zdradza prezes.

Doświadczenie

Fundamenty, na których grupa Grand opiera dziś swoją działalność, to: precyzyjna obróbka metalu CNC, generalne wykonawstwo inwestycji budowlanych, turystyka w Grand Chotowa Hotel***SPA&Resort oraz sprzedaż paliw płynnych na stacji Orlen.

Inwestycje zrealizowane przez firmę z gminy Korzenna można zobaczyć w wielu miejscach Polski, ale i poza jej granicami. – Do tej pory wybudowaliśmy około 150 różnych obiektów. W 2023 roku oddaliśmy inwestycję na północy Polski, w Wejherowie, gdzie instalowaliśmy niecki basenowe. W Opatowie wybudowaliśmy miejskie baseny, będąc wykonawcami kompletnej dokumentacji i wyposażenia całego kąpieliska, łącznie z atrakcjami. Wybudowaliśmy areszt śledczy w Krasnymstawie na 250 miejsc penitencjarnych. Oddaliśmy infrastrukturę na dworcu kolejowym w Oświęcimiu, gdzie wykonywaliśmy elementy konstrukcyjne. Te obiekty zostały wpisane dla Polskich Linii Kolejowych jako referencyjne, więc wszystkie inne mają być na podobny wzór i standard realizowane. Dla nas to dodatkowa satysfakcja. Budowaliśmy również strzelnicę dla wojsk specjalnych. Była to półkilometrowa strzelnica snajperska ze specjalnymi kulochwytami, kilkaset ton stali. Kiedyś budowaliśmy też wyciągi narciarskie w Słowacji i w Polsce. Nie mówiąc o tym, że byliśmy wykonawcami rozbudowy i remontu Urzędu Gminy w Korzennej. Robiliśmy również lodowiska i hale sportowe – wymienia prezes Andrzej Grygiel.

Plany

Dla grupy Grand rozpoczął się jubileuszowy rok. Firma planuje podziękowania dla pracowników i ich rodzin oraz wyjątkowe wydarzenia, które będą okazją do podsumowania 40 lat nieustannego rozwoju, ale i okazania wdzięczności wszystkim, którzy ten rozwój wspierali.

– Jeszcze sporo wyzwań przed nami. Są plany rozwojowe dotyczące produkcji. W tej chwili przygotowujemy projekty rozbudowy i doposażenia w urządzenia i maszyny. Będziemy udoskonalać rozwiązania związane z Grand Vertical Parking. Produkujemy również niecki ze stali nierdzewnej, które są wbudowywane do basenów, aquaparków. Tę technologię też będziemy dalej rozwijać. W kręgu naszych zainteresowań są cały czas usługi i precyzyjna obróbka na maszynach numerycznych. Branża budowlana też jest istotnym kawałkiem naszej działalności. Cały czas realizujemy przedsięwzięcia w obszarze zamówień publicznych i w tym też się dobrze czujemy. Rozwijamy także bazę noclegową w naszym Resorcie Grand Chotowa. Dzisiaj nasz zespół tworzy kilkadziesiąt pracowników biurowych i spora armia osób bezpośrednio, fizycznie pracujących. Jest też sporo firm, które z nami współpracują – mówi Andrzej Grygiel.

W roku 40-lecia prezes grupy Grand z nadzieją patrzy w przyszłość. – W firmie pracują już kolejne pokolenia. Wśród pracowników mamy rodziców i ich dzieci. Czekamy na to, żeby mogło pracować i trzecie pokolenie. Perspektywa, a także miejsce, potencjał techniczny i technologiczny tej firmy pozwalają nam plany wieloletnie snuć z wielkim optymizmem.

tekst sponsorowany (Grupa Grand)

 

Czytaj też: Korzenna. Rafał Gajewski powalczy z Leszkiem Skowronem o fotel wójta

Reklama