Andrzej Duda w gminie Korzenna: bardzo mi zależy, żeby wygrać te wybory [FILM, ZDJĘCIA]

Kampania prezydencka dobiega końca. Już jutro zaczyna się cisza wyborcza, a w niedzielę ponownie udamy się do urn. Wczoraj (9 lipca) gminę Korzenna odwiedził prezydent Andrzej Duda. Spotkał się z mieszkańcami przed dworem w Lipnicy Wielkiej.

wsb3

Dudabus dotarł na miejsce około godziny 17:50. Na prezydenta oczekiwał tłum z władzami gminy na czele. Spotkanie ubarwiały zespoły regionalne - Lipniczanie i Janczowioki. Przybyły reprezentacje kół gospodyń wiejskich w ludowych strojach, widać było także gości z innych gmin, jak choćby z Kamionki Wielkiej czy Zakliczyna (powiat tarnowski) wraz z burmistrzem. Nie zabrakło również wojewody Piotra Ćwika, marszałka Witolda Kozłowskiego, senatora Wiktora Durlaka, posła Arkadiusza Mularczyka i byłej premier Beaty Szydło.

- Bardzo serdecznie dziękuję za przybycie tutaj i tak piękne przywitanie: z muzyką, z piosenką - powitał zgromadzonych Andrzej Duda.

Prezydent zachęcał do jak najliczniejszego udziału w wyborach. Podkreślił, że wysoka frekwencja wyborcza jest bardzo istotna.

W swojej wypowiedzi poruszył kwestię epidemii koronawirusa, która odbiła się negatywnie m.in. na polskiej gospodarce. Wspomniał o tarczach antykryzysowych dla przedsiębiorców i pochwalił dyscyplinę Polaków jeśli chodzi o zapobieganie zakażeniu. Przedstawił także najważniejsze elementy swojego programu wyborczego.

Poniżej fragment wystąpienia prezydenta, w którym nawiązuje m.in. do planów utworzenia jednostki wojskowej w Wojnarowej (gm. Korzenna).

Następnie Andrzej Duda udał się do wnętrza dworu, gdzie udzielił wywiadu transmitowanego na żywo po godzinie 20:00 na kanale TVP 1 i TVP Info. Zgromadzeni w Lipnicy Wielkiej mogli obejrzeć rozmowę prezydenta z dziennikarką TVP Danutą Holecką na ustawionym na zewnątrz telebimie.

Żegnając się z mieszkańcami gminy Korzenna, Andrzej Duda chętnie fotografował się ze zgromadzonymi.

Około 21:10 kolumna prezydencka ruszyła w stronę Gorlic, gdzie miało odbyć się kolejne spotkanie.

To druga wizyta prezydencka w historii gminy Korzenna. W 1995 roku odwiedził ją ówczesny prezydent, Lech Wałęsa.

fot. KNB

GLINIK

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.