Andrzej Czerwiński i Róża Thun domagają się ukarania osób, które zakłóciły widowisko KOD

Andrzej Czerwiński i Róża Thun domagają się ukarania osób, które zakłóciły widowisko KOD

Poseł Andrzej Czerwiński oraz europosłanka Róża Thun z ramienia Platformy Obywatelskiej domagają się od policji ukarania osób, które zakłóciły zgromadzenie sympatyków Komitetu Obrony Demokracji odbywające się pod hasłem. „Jezus też był uchodźcą”.

W piątek, 25 sierpnia, Komitet Obrony Demokracji w Nowym Sączu zorganizował widowisko plenerowe dotyczące problematyki uchodźstwa. Zgromadzenie odbyło się na sądeckim Rynku.

– W trakcie zgromadzenia grupa osób wznosiła ksenofobiczne i wulgarne okrzyki zakłócając przebieg pokojowego i legalnego wydarzenia. Działanie Policji ograniczyło się do wylegitymowania kilku agresywnych osób – mówi poseł Andrzej Czerwiński. – Była to sytuacja, w której zagrożona była godność i bezpieczeństwo pokojowo manifestujących osób. Nie możemy dopuścić do tolerowania mowy nienawiści  – zaznacza.

Komitet Obrony Demokracji – Region Małopolska złożył wniosek do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu w którym domaga się kontynuowania wyjaśniania zajścia, z wykorzystaniem monitoringu wizyjnego.

Ukarania osób, które zakłóciły spotkanie domaga się także Róża Thun.

Sprawcy zdarzenia w Nowym Sączu powinni ponieść konsekwencje swoich czynów. Tym bardziej, że, zgodnie ze świadectwem osób będących bezpośrednio uczestnikami zajścia, sytuacja powtarza się, a tożsamość osób dopuszczających się tych czynów jest już doskonale znana Policji. Do takich agresywnych działań dochodzi coraz częściej. Pokojowe demonstracje lub spotkania są zakłócane, a ich uczestnicy poddani werbalnym i fizycznym atakom, przez osoby związane z ONR oraz Młodzieżą Wszechpolską. W niedawnej przeszłości doświadczyliśmy tego m.in. w Oświęcimiu, Zakopanem i Tarnowie – mówi. Fot. Ilustracyjne – Facebook, Agnieszka Małecka. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.