Andrzej Czerwiński i Róża Thun domagają się ukarania osób, które zakłóciły widowisko KOD

Poseł Andrzej Czerwiński oraz europosłanka Róża Thun z ramienia Platformy Obywatelskiej domagają się od policji ukarania osób, które zakłóciły zgromadzenie sympatyków Komitetu Obrony Demokracji odbywające się pod hasłem. "Jezus też był uchodźcą".

WSB2020

W piątek, 25 sierpnia, Komitet Obrony Demokracji w Nowym Sączu zorganizował widowisko plenerowe dotyczące problematyki uchodźstwa. Zgromadzenie odbyło się na sądeckim Rynku.

- W trakcie zgromadzenia grupa osób wznosiła ksenofobiczne i wulgarne okrzyki zakłócając przebieg pokojowego i legalnego wydarzenia. Działanie Policji ograniczyło się do wylegitymowania kilku agresywnych osób - mówi poseł Andrzej Czerwiński. - Była to sytuacja, w której zagrożona była godność i bezpieczeństwo pokojowo manifestujących osób. Nie możemy dopuścić do tolerowania mowy nienawiści  - zaznacza.

Komitet Obrony Demokracji - Region Małopolska złożył wniosek do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu w którym domaga się kontynuowania wyjaśniania zajścia, z wykorzystaniem monitoringu wizyjnego.

Ukarania osób, które zakłóciły spotkanie domaga się także Róża Thun.

- Sprawcy zdarzenia w Nowym Sączu powinni ponieść konsekwencje swoich czynów. Tym bardziej, że, zgodnie ze świadectwem osób będących bezpośrednio uczestnikami zajścia, sytuacja powtarza się, a tożsamość osób dopuszczających się tych czynów jest już doskonale znana Policji. Do takich agresywnych działań dochodzi coraz częściej. Pokojowe demonstracje lub spotkania są zakłócane, a ich uczestnicy poddani werbalnym i fizycznym atakom, przez osoby związane z ONR oraz Młodzieżą Wszechpolską. W niedawnej przeszłości doświadczyliśmy tego m.in. w Oświęcimiu, Zakopanem i Tarnowie - mówi. Fot. Ilustracyjne - Facebook, Agnieszka Małecka. 

KZK

1 comment

  1. Bolek 7 września, 2017 at 09:53 Odpowiedz

    Zasadnicze pytanie niech redakcja zapyta czy manifestacja została legalnie zgłoszona do miasta i jakie środki podjął organizator ( na zdjęciu widać brak jakiejkolwiek ochrony czy służb porządkowych lub ochroniarzy ) w celu zabezpieczenia zgromadzenia a taki jest wymóg prawny organizowania wszelkich pikiet czy manifestacji.
    Jeśli organizator nie dostosował się do wymogów zorganizowania pikiety czy widowiska to powinien ponieść konsekwencje prawne.

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.