Andrzej Czerwiński i Róża Thun domagają się ukarania osób, które zakłóciły widowisko KOD

Poseł Andrzej Czerwiński oraz europosłanka Róża Thun z ramienia Platformy Obywatelskiej domagają się od policji ukarania osób, które zakłóciły zgromadzenie sympatyków Komitetu Obrony Demokracji odbywające się pod hasłem. „Jezus też był uchodźcą”.

wsb3

W piątek, 25 sierpnia, Komitet Obrony Demokracji w Nowym Sączu zorganizował widowisko plenerowe dotyczące problematyki uchodźstwa. Zgromadzenie odbyło się na sądeckim Rynku.

– W trakcie zgromadzenia grupa osób wznosiła ksenofobiczne i wulgarne okrzyki zakłócając przebieg pokojowego i legalnego wydarzenia. Działanie Policji ograniczyło się do wylegitymowania kilku agresywnych osób – mówi poseł Andrzej Czerwiński. – Była to sytuacja, w której zagrożona była godność i bezpieczeństwo pokojowo manifestujących osób. Nie możemy dopuścić do tolerowania mowy nienawiści  – zaznacza.

Komitet Obrony Demokracji – Region Małopolska złożył wniosek do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu w którym domaga się kontynuowania wyjaśniania zajścia, z wykorzystaniem monitoringu wizyjnego.

Ukarania osób, które zakłóciły spotkanie domaga się także Róża Thun.

Sprawcy zdarzenia w Nowym Sączu powinni ponieść konsekwencje swoich czynów. Tym bardziej, że, zgodnie ze świadectwem osób będących bezpośrednio uczestnikami zajścia, sytuacja powtarza się, a tożsamość osób dopuszczających się tych czynów jest już doskonale znana Policji. Do takich agresywnych działań dochodzi coraz częściej. Pokojowe demonstracje lub spotkania są zakłócane, a ich uczestnicy poddani werbalnym i fizycznym atakom, przez osoby związane z ONR oraz Młodzieżą Wszechpolską. W niedawnej przeszłości doświadczyliśmy tego m.in. w Oświęcimiu, Zakopanem i Tarnowie – mówi. Fot. Ilustracyjne – Facebook, Agnieszka Małecka. 

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]