Pierwsze takie urodziny w Nowym Sączu od siedmiu wieków!

To prawdopodobnie pierwsze takie zwierzę urodzone w Nowym Sączu w 725-letniej historii miasta. Dzisiaj w gospodarstwie Małgorzaty i Łukasza Belskich urodziła się mała alpaka.

Właściciele byli tak zaskoczeni pojawieniem się czwartej alpaki w swoim obejściu, że z wrażenia nie ustalili jeszcze nawet płci noworodka.

Pierwsza alpaka urodzona w Nowym Sączu nie ma również jeszcze imienia, ale Małgorzata Belska jest otwarta na propozycje Czytelników „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”.

Liczę na podpowiedzi w wyborze imienia, pomoc sądeczan bardzo nam się przyda – deklaruje Małgorzata Belska.

Trzy dorosłe alpaki przyjechały do Nowego Sącza 24 września ubiegłego roku z Warszawy jako prezent na 40 urodziny Łukasza Belskiego. Zwierzaki pojawiły się w odpowiedzi na problem, z którym wcześniej nie mógł sobie poradzić obdarowany.

Alpaki pełnią funkcję… kosiarek do trawy. Łukasz Belski – największy w regionie dealer kosiarek – martwił się wielkością przydomowej działki, którą musiał regularnie kosić. Jego żona rozwiązała ten problem łącząc przyjemne z pożytecznym.

Prezent bardzo się Łukaszowi spodobał, alpaki są cudownymi zwierzętami, a przy okazji zjadają trawę, której teraz nie musimy kosić, choć akurat kosiarek u nas nie brakuje – śmieje się Małgorzata Belska.

Alpaka to ssak południowoamerykański, trawożerny z rodziny wielbłądowatych. Jest to zwierzę udomowione. Przypomina nieco lamę, ale jest od niej mniejsza i z budowy ciała bardziej podobna do owcy.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.