Aleksandra Świgut nominowana w Rankingu GLG. Zagłosuj!

Aleksandra Świgut nominowana w Rankingu GLG. Zagłosuj!

Aleksandra Świgut – sądeczanka, pianistka, solistka i kameralistka, doktor sztuk muzycznych, pedagog Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Należy do Stowarzyszenia Ludwiga van Beethovena pod patronatem Elżbiety Pendereckiej. Dynamicznie i z powodzeniem rozwija swoją artystyczną karierę koncertując w renomowanych salach Europy i USA. W swoim dorobku ma II nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych w Warszawie. Na podkreślenie zasługują także jej dydaktyczne komentarze na temat postrzegania sztuki w portalach społecznościowych.

Wielki sukces 2022 roku to tytuł trzykrotnej laureatki 17. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Edwarda Griega w Bergen: drugiej nagrody, nagrody publiczności i nagrody Orkiestry Filharmonii Bergen. Otrzymała także nagrodę specjalną w postaci koncertu solowego w lipskim Gewandhaus w styczniu 2024 od firmy Steinway&Sons w Hamburgu.

 

Oddaj swój głos!

V edycja Rankingu im. Danuty Szaflarskiej Genialni Lokalni Globalni - GŁOSOWANIE Publiczności. Dziennie można oddać jeden głos. Aby zagłosować należy oznaczyć nominowanego (kropka po lewej stronie zdjęcia), a następnie poniżej listy kliknąć ,,nie jestem robotem”, a potem – ZAGŁOSUJ. Głosowanie trwa od 16 lutego (godz. 00:01) do 5 marca (godz. 23:59).

Share on twitter
Share on facebook