Alarmy bombowe w szkołach. Próba paraliżu matur?

W szkołach w całej Polsce ogłoszono dziś rano alarmy bombowe. "Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowało o podejmowanych przez osobę lub osoby działaniach, których celem jest sparaliżowanie przebiegu egzaminów maturalnych" - wiadomość tej treści przekazała w piśmie do dyrektorów szkół Centralna Komisja Egzaminacyjna.

wsb3

Alarm ogłoszono między innymi w Zespole Szkół Katolickich w Nowym Sączu. Przed godziną 9. dyrekcja placówki otrzymała maila, z treści którego wynikało, że w budynku został podłożony ładunek wybuchowy.

Informacje o rzekomym podłożeniu bomb dotarły także do szkół w Żninie, Mławie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Kolbuszowej, Tarnowie, Krakowie, Warszawie, Rybniku, Piotrkowie Trybunalskim, w Płońsku oraz w kilku szkołach w powiecie gorlickim. Starosta gorlicki wystosował następujący komunikat:

,,W dniu dzisiejszym tj. 06.05.2019 r. do niektórych szkół prowadzonych przez Powiat Gorlicki wpłynęły informacje mailowe wskazujące na podłożenie ładunków wybuchowych w obiektach szkolnych. Zgodnie z ustaleniami dokonanymi z Komendą Powiatową Policji w Gorlicach, dyrektorzy szkół pozostają w bezpośrednim kontakcie z Policją, która zgodnie z procedurami prowadzi czynności sprawdzające. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że alarmy są fałszywe."

Egzaminy maturalne we wszystkich placówkach odbyły się.

QUIZ: sprawdź, czy zdałbyś dziś maturę

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.