Aktywne mamy będą rządzić w swoje święto

Aktywne mamy będą rządzić w swoje święto

Już niebawem, bo 26 maja 2018 roku, Stowarzyszenie działające na terenie Nowego Sącza – Klub Aktywnych Mam proponuje wszystkim mamom nie lada gratkę. W Wyższej Szkole Biznesu na ul. Zielonej w Nowym Sączu odbędzie się I Sądeckie Forum Mam.

– To będzie cykliczne wydarzenie, które mamy nadzieję pokochają wszystkie mamy. Jest to ich i nasze święto a my jako aktywne matki wiemy, czego potrzebują zabiegane mamy XXI wieku. W ten szczególny dzień chcemy im to właśnie dać. Mamy nadzieję, że nasze forum przyciągnie nie tylko sądeczanki, ale również mamy z okolic Nowego Sącza –  mówi założycielka klubu Małgorzata Szlag.

Plan całego wydarzenia jest dość bogaty i ciekawy. Wydarzenie zostało podzielone na 3 tematyczne panele. Będzie coś dla ciała, duszy i umysłu. Aktywne Mamy chcą nie tylko zaznaczyć swoja obecność, ale również chcą stworzyć jeszcze większa grupę docelową na swoje warsztaty, które organizują w swoim klubie.

Stowarzyszenie działa na terenie Sącza od czerwca 2016 roku, choć idea powstała bardzo dawno temu. Coraz większe zainteresowanie klubem i pozytywne opinie dały aktywnym matkom powera do działania.

Nasze codzienne zaangażowanie w działalność klubu jest nasza pasją, staramy się łączyć życie zawodowe i rodzinne, jak również spełniać się w klubie. To nasza pasja i robimy to z miłości, dlatego tak fajnie to wszystko się kręci –  mówi Anna Rzepka, członkini klubu.

Pomysł Forum dojrzewał w nas jakiś czas, było kilka kwestii do obmyślenia i godziny debatowania ale wiemy, że ma to sens! Czegoś takiego nie było jeszcze w Nowym Sączu. Inne większe miasta organizują podobne eventy więc dlaczego nie Nowy Sącz  ­– dodaje Justyna Wolanin, mama działająca w klubie.

Forum będzie nie tylko okazją dla Klubu Aktywnych Mam by opowiedzieć o sobie,  swoje pięć minut będą też mieć wystawcy zaproszeni przez dziewczyny. Będą oni mogli zaprezentować swoje wyroby i usługi jak również rozpieścić mamy w ich wyjątkowym dniu.

Fryzjer i kosmetyczka zadbają o wizerunek przybyłych mam a sądeckie firmy gastronomiczne uraczą ich podniebienia smakowitą przekąską.

Na uczestniczki forum czekają ciekawe upominki a żadna mama nie wyjdzie z pustymi rękami.

– Każda z nas jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju, wykonujemy wspaniałą pracę jaką jest macierzyństwo – pamiętajmy, że to iż zostałyśmy mamami nie oznacza, że przestałyśmy być kobietami. To nasz dzień i chcemy, by przybyłe mamy czuły się docenione –  mówi Anita Sawaryn-Tyka, aktywna mama.

Prócz uczty dla ciała i podniebienia, sądeckie forum będzie gościło psychologów, ginekologów, fizjoterapeutów jak również aktywne mamy, które podzielą się swoją historią i dadzą cenne wskazówki jak łączyć życie zawodowe i rodzinne a przy tym być szczęśliwą partnerką i kobietą.

I Sądeckie Forum jest ciekawą inicjatywą stworzoną z pasją i, jak aktywne mamy relacjonują, z potrzeby, którą widzą w grupie społecznej matek. Wierzą, że takie wydarzenie będzie też wspaniałą promocją dla regionu i przyciągnie sporo uczestników.

Patronatem honorowym forum jest Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, który popiera inicjatywę Stowarzyszenia. Patronat medialny objęły: RDN Nowy Sącz, RTK, Dobry Tygodnik Sądecki i Sądeczanin.

– Chcemy zaprosić wszystkie mamy, bez względu na staż bycia mamą, wiek czy status zawodowy. Chcemy, by w ten szczególny dla nas dzień połączyły się pokolenia i zniknęły bariery, chcemy się dobrze bawić, miło spędzić czas i przede wszystkim dowiedzieć się czegoś interesującego –  zachęca Sonia Groń, aktywna mama.

Aby wziąć udział w I Sądeckim Forum trzeba będzie się wcześniej zarejestrować, dlatego warto obserwować profil klubowy na FB, tam niebawem ukażą się szczegóły inicjatywy.

– Wierzymy, że przyjdą tłumy mam, by zobaczyć co przygotowałyśmy, nie chcemy zdradzać wszystkiego, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić każdą mamę z osobna, widzimy się 26 maja! – zaprasza Małgorzata Szlag.

 

Opracowała: Justyna Wolanin

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.