DTS poleca: Aktorzy od kuchni!

A może kuchnia aktorska? Na kilka sposobów można interpretować spektakl „Aktorzy” wystawiany w Teatrze Nowym w Nowym Sączu. Nie będę opisywał owego spektaklu ani go streszczał, bo to się mija z celem. Ten spektakl trzeba po prostu zobaczyć i to koniecznie! A dlaczego? Jest duże prawdopodobieństwo, że każdy w tym spektaklu coś dla siebie znajdzie. Ja znalazłem i długo po skończonym spektaklu analizowałem to, co wydarzyło się przez prawie dwie godziny na scenie przy Jagiellońskiej.

Czy nie zastanawialiście się, jak wygląda praca aktorów w teatrach lub na planach filmowych? Co się dzieje po tej drugiej stronie kamery, w teatrze, na scenie, za kulisami? Ten spektakl z pewnością przybliży nam odpowiedź na te pytania. Niektórzy myślą, że to takie proste, że wystarczy tylko wyjść na scenę, nie bać się, powiedzieć jakiś monolog lub wierszyk, dostać oklaski, zejść ze sceny i to wszystko. Niestety tak nie jest. Kiedy zasiadamy w teatralnych czy kinowych fotelach za każdym razem oglądamy finał! Finał ciężkiej pracy, którą ci ludzie wykonują.

Teatr Nowy proponuje nam bardzo ciekawą i odważną sztukę. Widzimy spektakl w spektaklu. To coś niesamowitego, bo po raz pierwszy widz może przejść tę drogę, którą przemierzają aktorzy podczas prób. Może dotknąć, nawet dosłownie, tego drugiego świata, do którego normalnie nie ma dostępu. Tą sztuką Krzysztof Pomietło, reżyser spektaklu „Aktorzy”, otwiera szeroko drzwi sądeckiej widowni na coś nowego. W polskich teatrach wystawia się jedynie kilka spektakli o podobnej fabule a to dlatego, że nie jest to takie proste i łatwe do zrealizowania. Dlaczego? Znowu Wam nie powiem, tylko odsyłam do „Aktorów”.

Na scenie Teatru Nowego spotkamy aktorów grających „Aktorów” m. in. Józefa Więcławka, Grację Niedźwiedź/Wiolettę Romul – Pomietło, Pawła Kowalczyka, Dorotę Wodzień, Krzysztofa Pomietło, Magdalenę Bielak, Jarosława Rosińskiego i Wojciecha Trelę. Najbliższe spektakle już 6 i 20 maja o godzinie 18.00.

Szanowny widzu! Idź i zobacz drugą stronę świata aktorów! Doświadcz czegoś nowego i innego w teatrze! Pomóż aktorom zbudować ten spektakl!

Józef Więcławek

Fot. Teatr Nowy.

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.