Ponad 55 tysięcy dla Sądeckiego Hospicjum! Dziękujemy!

Ponad 55 tysięcy dla Sądeckiego Hospicjum! Dziękujemy!

55 tysięcy 623 złote i 93 grosze udało się zebrać wolontariuszom biorącym udział w tegorocznej edycji akcji „Pola Nadziei”, której celem było wsparcie Sądeckiego Hospicjum. W podziękowaniu za każdy datek, darczyńcy otrzymywali  żonkile lub „żonkilowe” kartki pocztowe.

W tym roku udało nam się zebrać więcej pieniędzy, niż rok wcześniej – mówi Mieczysław Kaczwiński, dyrektor Sądeckiego Hospicjum. – Rozdaliśmy wszystkie żonkile i prawie wszystkie „żonkilowe” kartki. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na potrzeby Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego oraz na bieżące funkcjonowanie hospicjum. Każdy grosz się liczy tym bardziej, że wciąż nie mamy podpisanego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Akcja „Pola nadziei” prowadzona była w Nowym Sączu, Starym Sączu, Świniarsku, Piątkowej i Librantowej. W tych właśnie miejscach pojawiło się ok. 150 wolontariuszy reprezentujących różne szkoły, organizacje i instytucje. Po raz pierwszy kwestowali także członkowie dwóch zespołów regionalnych „Sądeczoki” i „Piątkowioki”.

W 2016 roku, dzięki pomocy wielu osób i instytucji udało się zebrać ponad 41 tys. zł.

 

fot. Klub Wolontariatu w LO w St. Sączu przy Stowarzyszeniu Sursum Corda.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.