Adewale z Nigerii odwiedził sądeckich studentów Uniwersytetu III Wieku

Adewale z Nigerii odwiedził sądeckich studentów Uniwersytetu III Wieku

O kulturze, tradycji, zwyczajach i bębnach, które są duszą Afryki opowiadał Adewale Adesanya z Nigerii, który odwiedził sądeckich studentów Uniwersytetu III Wieku. Spotkanie było też okazją do wspólnego nastrajania się do świątecznego klimatu, w który Nigeryjczyk wprowadził wszystkich uczestników wykładu audytoryjnego . 

Nie od dziś wiadomo, że zdobywanie wiedzy przez poznawanie innych kultur to jeden z najlepszych sposobów poszerzenia horyzontów. Spotkanie sądeckich studentów Uniwersytetu III Wieku, które odbyło się MCK Sokół również wpisywało się i te idee, dając uczestnikom możliwość uczenia się w aktywny sposób.

Gościem wykładu opatrzonego tytułem „Bębny – dusza Afryki” był pochodzący z Nigerii Adewale Adesanya, absolwent i pracownik WSB-NLU w Nowym Sączu.

Podczas spotkania przybliżył słuchaczom ciekawe fakty związane z kulturą i obyczajami swojego kraju, ale również zaserwował sporą dawkę wiedzy o zagadnieniach ekonomicznych związanych z jego ojczyzną.

Z racji zbliżających się  świąt Bożego Narodzenia nie zabrakło również świątecznych akcentów.Finezyjne wykonanie utworu świątecznego  na bębnach Konga w wykonaniu Adewale Adesanya z akompaniamentem gitarowym Maksima  Ivasenko z Ukrainy- studenta WSB-NLU wybrzmiało w drugiej części wystąpienia i zachwyciło zebranych.
Spotkanie prowadzone było w języku angielskim, a jego tłumaczeniem zajął się dr. Grzegorz Petryszak, wykładowca i opiekun studentów zagranicznych.
W drugiej części spotkania Mariusz Kieczek z Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej, w ramach kampanii „Senior Znaczy Szacunek”, przybliżył zagadnienia związane z bezpieczeństwem konsumenta 60+.
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.