Ach co to był za koncert! Piątkowioki świętowali jubileusz 25-lecia

Ach co to był za koncert! Piątkowioki świętowali jubileusz 25-lecia

Piątkowioki świętowali swój jubileusz 25-lecia. Uroczystości urodzinowe regionalnego zespołu pieśni i tańca odbywały się w sobotę (9 listopada) w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu. Był niezapomniany koncert, moc życzeń i gratulacje, ale nie tylko… 

Zespół otrzymał również nagrodę od starosty – trzy tysiące złotych. Posypały się także odznaczenia, które wręczał członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego – Edward Ciągło.

– Z okazji Jubileuszu 25-lecia pragnę złożyć serdeczne gratulacje. Dzięki kultywowaniu przez Was gwary i tradycji, nasze dziedzictwo kulturowe nie zaginie, a następne pokolenia mogą czerpać wiedzę o naszych przodkach. Wasze występy zachwycają wysokim poziomem i rozsławiają nasz region nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami, a Zespół zyskuje sympatię i uznanie. To nieoceniony wkład w zachowanie historii regionu i naszej Małej Ojczyzny. Gratulując jubileuszu życzę dalszych sukcesów scenicznych i artystycznych – mówił na deskach Sokoła Edward Ciągło.  

Zespół Piątkowioki tworzy ponad 130 osób. Dzieli się na cztery grupy wiekowe, a ich głównym celem jest kultywowanie i popularyzacja lachowskiego folkloru. Ostatnimi czasy nagrali płytę CD ze swoimi utworami do Powiatowej Fonetyki. Oryginalną płytę i jej sto kopii przekazał zespołowi Edward Ciągło. Gratulacje z okazji jubileuszu składali także przedstawiciele zaprzyjaźnionych zespołów, jak i również włodarz gminy Chełmiec – Bernard Stawiarski. 

Zasłużeni członkowie grupy otrzymali Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie z rąk Edwarda Ciągło i Małgorzaty Kalarus, która reprezentowała MCK Sokół.

Złote Jabłka Sądeckie otrzymali:

Zofia Gawlik, Małgorzata Łukasik-Kogut, Maciej Łukasik, Michał Łukasik, Jarosław Sarecki i Katarzyna Sarecka.

Srebrne Jabłko Sądeckie otrzymali:

Agnieszka Gawlik, Małgorzata Pyzik-Łukasik, Justyna Głód, Zuzanna Mółka, Marta Ruchała, Paweł Aleksander, Justyna Łukasik, Justyna Kocoń, Adrian Migacz i Jakub Głód.

Dyplomem Starosty Nowosądeckiego wyróżniono: Arkadiusza Nowaka, Piotra Orła i Ewelinę Greczek.

Nagrody finansowe zostały przyznane dla:

 Zofii Gawlik, Teresy Łukasik i Andrzeja Łukasika „w uznaniu szczególnych zasług na rzecz upowszechniania kultury regionalnej i ludowej oraz folkloru Sądeckiego”.

Źródło: Biuro Prasowe Starostwa Powiatowego/
Fot. Maria Olszowska

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.