Kilkunastomiesięczny Jaś Gałęziowski z Chełmca od urodzenia zmaga się z niedorozwojem bliższego końca kości udowej- typ 1B według klasyfikacji Paleya. W praktyce jego prawa noga jest już o osiem centymetrów krótsza od drugiej. Leczenie jest drogie, a pieniądze potrzebne ,,na już”.
Stowarzyszenie Robimy Coś Więcej to grupa wolontariuszy z całej Sądecczyzny, którzy po godzinach pomagają innym. Co roku sądeckie stowarzyszenie wspiera finansowo jedną osobę zmagającą się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami bądź chorobą. W ubiegłym roku podczas piątej edycji koncertu charytatywnego ,,Niepoprawni Optymiści” wolontariusze spędzili długie godziny na przygotowaniach do koncertu dla małej Zosi Górki, która urodziła się z deformacją kończyn.
Zróbmy coś więcej
Można pomóc na kilka sposobów
Organizatorzy akcji zachęcają również do tego, aby nagłaśniać zbiórkę poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju wyzwaniach. Obecnie lokalna społeczność gromadzi się wokół challengu ogólnego i górskiego. W ramach pierwszego z nich ,,społeczność szkolna może przygotować własną formę wyzwania: dzień w kolorze nadziei, wspólne zdjęcie serca dla Jasia, krótki filmik z pozdrowieniami, kiermasz, zbiórkę klasową, akcję sportową, plastyczną albo muzyczną. Najważniejsze jest zaangażowanie, udostępnienie informacji o zbiórce i nominowanie kolejnych osób lub placówek do pomocy” – zachęcają organizatorzy.
Z kolei biorąc udział w challengu górskim można zorganizować wycieczkę, spacer, rajd, jakąś aktywność na świeżym powietrzu – ,,uczestnicy mogą zrobić zdjęcie z kartką lub hasłem akcji, udostępnić je w mediach społecznościowych, nominować kolejne klasy, szkoły lub placówki oraz wesprzeć zbiórkę dowolną wpłatą” – zaznaczają organizatorzy.
Jeśli możesz, to pomożesz?
Czytaj też: ,,Gasimy raka”. Strażacy z Łososiny Górnej i Starej Wsi wsparli podopiecznych fundacji Cancer Fighters



























































































































































































































