„Kiedy pójdę do klubu, porozmawiam, pośmieję się, to powrót do tych czterech ścian jest zupełnie inny”. Święty Mikołaj z wizytą u seniorów

„Kiedy pójdę do klubu, porozmawiam, pośmieję się, to powrót do tych czterech ścian jest zupełnie inny”. Święty Mikołaj z wizytą u seniorów

Ulubiony święty zawitał również do Klubu Senior+ w Łużnej. Grzeczni emeryci otrzymali paczki od brodatego mężczyzny, który, oprócz indywidualnych prezentów, przekazał także niezbędne sprzęty przydatne w działalności łużniańskiego klubu.

Grupa seniorów, która z radością spędza ze sobą każdą wolną chwilę, ostatnio wspólnie świętowała Dzień Seniora. W miniony czwartek, podczas tradycyjnego spotkania przy kawie i ciastku, odwiedził ich niespodziewany gość – święty Mikołaj we własnej osobie. Rozdał drobne upominki, zjadł ciastko, wypił kawę i ruszył dalej, by obdarowywać innych.

Zadowoleni seniorzy kontynuowali rozmowy, wspólnie jedząc przygotowane, przepyszne gołąbki. Grupa seniorów, działająca w strukturach Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, pokazuje, jak ważne jest wsparcie i pomoc drugiego człowieka. Podczas spotkania wielokrotnie podkreślali, że są dla siebie oparciem i wspierają się w trudnych chwilach, których niestety nie brakuje.

– Dla mnie osobiście utworzenie Klubu Senior+ było strzałem w dziesiątkę. Kiedy siedzę sam w czterech pustych ścianach i trudno się do kogoś odezwać, człowiekowi robi się smutno. Ale kiedy pójdę do klubu, porozmawiam, pośmieję się, to powrót do tych czterech ścian jest zupełnie inny. Te ściany od razu ożywają, a życie nabiera sensu – mówi jeden z uczestników.

Seniorów, oprócz tradycyjnych spotkań, czeka jeszcze wspólna kolacja wigilijna. Po niej nastąpi krótka przerwa, a następnie wyczekiwany jubileusz 5-lecia działalności!

Czytaj także: Wyśpiewał 50 tysięcy złotych! Lech Zwoliński w „Tak to leciało”

Fot.Kinga Gruca

Filmoteka dts24

194 Videos