Święto Aktywności Obywatelskiej przyciągnęło tłumy [ZDJĘCIA]

Święto Aktywności Obywatelskiej przyciągnęło tłumy [ZDJĘCIA]

Nowy Sącz tętnił życiem podczas Święta Aktywności Obywatelskiej, które przyciągnęło mieszkańców do Parku Strzeleckiego. To była idealna okazja, by zapoznać się z działalnością ponad 25 organizacji pozarządowych.

Wydarzenie, zorganizowane 31 sierpnia przez urząd miasta, dało mieszkańcom obraz tego, jak wielu dobrych ludzi działa na rzecz innych, często po cichu, bez blasku fleszy.

 – Działalność organizacji pozarządowych, które tutaj dzisiaj widzimy, bardzo często nie jest widoczna na co dzień. To święto jest po to, żebyśmy mogli zobaczyć, jak wiele fantastycznych rzeczy dzieje się w naszym mieście dzięki zaangażowaniu tych ludzi – podkreśliła w rozmowie z DTS24 wiceprezydent Magdalena Majka.

Oprócz prezentacji organizacji, uczestnicy mogli skorzystać z licznych atrakcji, takich jak treningi sportowe, pokazy artystyczne, a także gry terenowe i piana party. Impreza okazała się doskonałą okazją do integracji mieszkańców oraz docenienia pracy lokalnych społeczników.

Czytaj też: Piłkarskie „wejście z buta” w nowy sezon. Helena wygrała 42:0

Fot. Szymon Belski

Filmoteka dts24

217 Videos