9260 nielegalnych papierosów i niemal 4 kg tytoniu policjanci zabezpieczyli w jednym z sądeckich mieszkań

Sądeccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że mieszkaniec jednego z bloków nielegalnie rozprowadza tytoń. W jego mieszkaniu zabezpieczono nielegalne wyroby, których sprzedaż naraziłaby Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie blisko 14 tys. złotych.

wsb3

Funkcjonariusze przeszukując mieszkanie, znaleźli u 53-latka 9260 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, 3,94 kg tytoniu, kilka telefonów komórkowych, worki strunowe, kartonowe pudełka na papierosy, a także dwa notatniki zawierające zapisy zamówień i sprzedaży towarów.

9 października mężczyzna usłyszał zarzut z art. 65 § 1 Kodeksu karnego skarbowego, dotyczący nabywania, przechowywania, przewożenia i przesyłania wyrobów akcyzowych. Sądeczanin przyznał się do zarzucanego czynu i postanowił dobrowolnie poddać karze. Jak informuje Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy sądeckiej policji, grozi mu kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.

Wyciąg z Kodeksu karnego skarbowego:

Art. 65 § 1. Kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego określonego w art. 63 wydawanie, sprowadzanie i sprzedaż wyrobów akcyzowych bez znaków akcyzy, art. 64 wyprowadzenie ze składu podatkowego wyrobów akcyzowych bez znaków akcyzy w celu wywozu za granicę lub art. 73 niezachowanie warunków zwolnienia wyrobu akcyzowego z obowiązku oznaczania znakami akcyzy lub pomaga w ich zbyciu albo te wyroby akcyzowe przyjmuje lub pomaga w ich ukryciu, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

fot. KMP w Nowym Sączu

TEB

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.