8-letnia Noemi właśnie doczekała się… drugich urodzin. Urodzeni w rok przestępny dziś hucznie świętują

8-letnia Noemi właśnie doczekała się… drugich urodzin. Urodzeni w rok przestępny dziś hucznie świętują

Tegoroczny luty ma 29 dni. Oznacza to, że 2024 jest rokiem przestępnym, na który składa się 366 zamiast 365 dni. Taki „dodatkowy” dzień zdarza się średnio raz na cztery lata. Co z tymi, którzy rodzą się 29 lutego? Jedni, gdy ich prawdziwa data urodzin pojawi się wreszcie w kalendarzu obchodzą ten dzień bardzo hucznie, inni żartują, że są młodsi, bo przecież mieli dotąd czterokrotnie mniej urodzin niż na to wskazuje ich pesel. 8-letnia Noemi właśnie doczekała się swoich… drugich urodzin.

Zrobili rodzicom niespodziankę

Szok – to pierwsza reakcja Marty Strugi na informację, że data jej kolejnego już porodu przypada na 29 lutego. Jak sama zaznacza, wolałaby aby jej dzieci przyszły na świat dzień wcześniej, bądź później jednak tak zadecydowała prowadząca ciążę pani doktor, więc nie podlegało to dyskusji. Nie tylko to było jednak wyjątkowe – niespodzianką okazała się informacja, że Marta pod swoim sercem nosi nie jednego, a dwóch chłopców, którzy planowo dzisiaj mają powitać świat i swoich bliskich.

Poczekała na tatę

Z kolei 8-letnia Noemi specjalnie czekała ze swoim przyjściem na świat, aby jej tata mógł być obecny przy porodzie. Sama mówi, że nie może się doczekać swoich drugich urodzin.

Moja ciąża z Noemi była przenoszona już dwa tygodnie. Któregoś razu podczas rozmowy z moim mężem, pracującym za granicą, dostałam silnych skurczy. Powiedziałam mu wtedy, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że urodzę zanim on zdąży przyjechać. Stwierdził jednak, że będzie 28 lutego, a Noemi poczeka. Rzeczywiście, bóle porodowe przeszły. 28 lutego nie działo się nic, a rodzić zaczęłam kolejnego dnia rano – opisuje mama Noemi, Dominika Basińska.

Zatem nie dość, że poczekała to sama wybrała sobie wyjątkową datę swoich narodzin i trzyma się twierdzenia, że ma tyle lat ile faktycznych urodzin przeżyła. W pozostałe lata Noemi  obchodzi urodziny ruchomo i co roku 1 marca wiadomo, że dziewczynka kończy kolejny rok życia.

Cała redakcja życzy dzisiejszym jubilatom wszystkiego najlepszego!

 

fot. unsplash

Czytaj też:

Ratusz ogłosił program „budka plus”. Skrzydlaci mieszkańcy miasta mogą składać jaja! [ZDJĘCIA]

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama