725 par zatańczyło poloneza na sądeckim Rynku!

725 par zatańczyło poloneza na sądeckim Rynku!

Choć nie wszyscy mieli jeszcze swoje studniówkowe bale, zatańczyli dziś (wtorek, 24 stycznia) poloneza pod Ratuszem. Na początek uroczystego korowodu w powietrze poleciało 725 kolorowych balonów. Powód? Polonez był bowiem pierwszym wydarzeniem wpisującym się w obchody 725. rocznicy lokacji Nowego Sącza.

Par również było 725. Tańczyli uczniowie ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z terenu Nowego Sącza, którzy już w maju będą zdawać egzamin dojrzałości.

Taniec poprowadzili tancerze zespołu regionalnego „Sądeczanie”, działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. Układ choreograficzny opracował Dariusz Migacz z Centrum Tańca ADeeM. Z władz miasta do poloneza stanął wiceprezydent Jerzy Gwiżdż oraz przewodnicząca Rady Miasta Bożena Jawor.

Na koniec wiceprezydent Gwiżdż złożył tegorocznym maturzystom jak najlepsze życzenia powodzenia na egzaminie. Potem wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

– To już X jubileuszowy Polonez na sądeckim Rynku. Uczniowie, którzy tańczyli go 10 lat lat temu są już do rośli, prowadzą własne życie. Do tej pory poloneza zatańczyło zatem blisko 15 tys. młodych sądeczan – mówiła Małgorzata Grybel.

Fot. Agnieszka Małecka

Share on twitter
Share on facebook