70-letni kuracjusz utknął w lesie. Sytuacja zagrażała jego zdrowiu

70-letni kuracjusz sanatorium w Wysowej-Zdroju (powiat Gorlicki) wybrał się na przejażdżkę samochodem po okolicy. Niestety, podczas wycieczki jego pojazd utknął na błotnistej, leśnej drodze. Z pomocą ruszyli policjanci i straż leśna.

Renault2

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach otrzymał informację o zagubionym mężczyźnie w czwartek (8 sierpnia) około godziny 15:00.

- Sytuacja wymagała pilnej interwencji, ponieważ mężczyzna o ściśle określonej porze musiał skorzystać z zabiegu medycznego, którego brak poważnie zagroziłby jego zdrowiu. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol z Uścia Gorlickiego. O zdarzeniu powiadomiono także komendanta straży leśnej, który przebywał najbliżej miejsca, gdzie zagubił się mężczyzna - relacjonują policjanci z KPP w Gorlicach.

Dzięki szybkiemu działaniu i współpracy służb do 70-latka udało się dotrzeć w niespełna godzinę. Mężczyzna przy pomocy mundurowych wyjechał z lasu i wrócił do ośrodka w Wysowej-Zdroju.

fot. ilustr. pixabay

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.