7 lat więzienia i po 30 tysięcy za atak maczetą na Rondzie Solidarnści

Wczoraj, w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu zapadł wyrok w sprawie zeszłorocznego ataku maczetą na Rondzie Solidarności. Wówczas 46-letni mężczyzna cudem uszedł z życiem.

Sytuacja miała miejsce 7. września ubiegłego roku. Z samochodu stojącego na czerwonym świetle wysiedli dwaj mężczyźni. Podeszli do samochodu marki Land Rover, stojącego przed nimi, którym poruszał się 46-latek. Zaczęli bić mężczyznę pięściami przez opuszczoną szybę w samochodzie. Kiedy wysiadł, zadali ciosy maczetą. Tylko dzięki szybkiej interwencji lekarza, sytuacja nie zakończyła się tragicznie. Napastnikami okazali się być mieszkańcy gminy Grybów, 22-letni Łukasz Z. i 10 lat starszy Grzegorz G.

Sprawcom groziło od 8 do 25 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa. Kwalifikacja czynu została jednak zmieniona.

-Mężczyźni odpowiedzieli nie za usiłowanie zabójstwa, tak jak było w akcie oskarżenia, tylko zostali uznani winnymi pobicia z użyciem niebezpiecznych przedmiotów i umyślnego spowodowania ciężkiego  uszkodzenia ciała. Za ten czyn dostali karę 7 lat pozbawienia wolności– poinformował nas Bogdan Kijak, Sędzia Sądu Okręgowego w Nowym Sączu.

Jak dodaje sędzia, jeden z mężczyzn miał także zarzut rozboju dokonanego na tym samym poszkodowanym, jednak Sąd przyjął, że była to zwykła kradzież złotego łańcuszka. Za ten czyn przestępca dostał rok pozbawienia wolności, a ponieważ miał dwie kary, sąd orzekł łączną karę w wysokości 7 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Dodatkową karą dla obu mężczyzn, jest zadośćuczynienie po 30 tysięcy złotych na rzecz pokrzywdzonego.

Fot. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.