5 miejsc, które powinieneś odwiedzić w Salzburgu!

5 miejsc, które powinieneś odwiedzić w Salzburgu!

5 miejsc, które powinieneś odwiedzić w Salzburgu!

Planowanie wczasów wcale nie jest takie łatwe. Samo wybranie odpowiedniego miejsca może okazać się problematyczne, ponieważ w grę wchodzi dostosowanie czasu i atrakcji dla wszystkich uczestników podróży. Istnieje jednak miasto, które zadowoli każdego bez względu na jego oczekiwania – Salzburg.

Stare miasto

Stare Miasto w Salzburgu już w samej teorii jest bardzo atrakcyjnym miejscem do zwiedzania. Dodatkowym atutem zwiększającym jego wartość w oczach turystów jest to, że jego część została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Ogromną zaletą Starego Miasta jest fakt, że łączy on w sobie wiele stylów architektonicznych. Wśród tych wszystkich budynków każdy pewnością znajdzie coś dla siebie, mogąc zachwycać się ich różnorodnością. Z tego właśnie powodu dobrze jest zwiedzać to miejsce na pieszo, żeby móc całym sobą poznać to miejsce oraz jego atmosferę.

Ulica Getreidegasse i Dom Mozarta

Ulica Zbożowa (Getreidegasse) to miejsce, do którego każdy powinien się udać, lecz w szczególności spodoba się ludziom, dla których kultura ma duże znaczenie. To właśnie w kamienicy przy tej ulicy na świat przyszedł Wolfgang Amadeusz Mozart. Spędził tam również lata młodości, co przyczyniło się do tego, że ulica Getreidegasse kojarzy się głównie z jego osobą.

Dom Mozarta, który pełni funkcję muzeum, nie jest jednak przeznaczony wyłącznie dla miłośników kultury. Przez wzgląd na zachowaną atmosferę tamtych czasów, jest to jedna z atrakcji w Salzburgu, którą warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu.

Ulica Getreidegasse i Dom Mozarta

Pałac i Ogrody Mirabell

Jeśli chodzi o atrakcje w Salzburgu, szczególnym punktem na liście zwiedzającego powinien być Pałac Mirabell oraz otaczające go ogrody. Te, obfite w kolorowe rośliny, bardzo często stają się idealnym tłem dla wesel, ponieważ znajdująca się w pałacu Sala Marmurowa wykorzystywana jest między innymi jako sala ślubów.

Nie jest to oczywiście jedyne przeznaczenie Sali Marmurowej. To barokowe miejsce jest gospodarzem dla rozmaitych koncertów muzyki klasycznej.

Ogrody Mirabell są zapierającym dech w piersiach miejscem, w którym można znaleźć takie atrakcje, jak:

  • Fontanna z Pegazem;
  • Basen z fontanną główną, który otoczony jest przez cztery grupy figur reprezentujące ziemię, wodę, powietrze i ogień;
  • Teatr Plenerowy będący idealnym miejscem do wydarzeń kulturowych;
  • Ogród Różany;
  • Ogród Karłów;
  • Palmiarnia.

To obszerne miejsce z pewnością przyczyni się do przyjemnie spędzonego popołudnia z pięknymi widokami.

Cafe Tomaselli – kawiarnia artystów

Rodzinna kawiarnia Cafe Tomaselli to jedno z tych miejsc, które wręcz bije austriacką kulturą. Wielu artystów, którzy musieli znaleźć zaciszny kącik do tworzenia swoich dzieł, lubili chodzić do tej kawiarni i dawać upust swojej wenie. Wśród wszystkich znamienitych nazwisk jedne z najpopularniejszych to: Wolfgang Amadeusz Mozart, Max Reinhard czy Michael Haydn.

Istotną informacją dla zwiedzających jest to, że do kawiarni można przyjść z dziećmi, a nawet z psiakami.

Salzburskie browary

Dobrą opcją na relaks jest skosztowanie warzonego piwa, które w Salzburgu cieszy się ogromną popularnością, jako że uchodzi za klasyk swojego gatunku wśród jego miłośników. Mnogość browarów pozwala turystom wybierać te najbardziej wpadające w ich gust.

Do tych, które najbardziej zwracają uwagę smakoszy piwa, zalicza się: Browar Stiegl, Browar Augustianów, a także Die Wasse. Jeśli ktoś chce poznać wszelkie tajniki browaru, może udać się do muzeum piwowarstwa w zabytkowej warzelni Stiegla. Oczywiście istnieją również inne browary znajdujące się przy restauracjach czy karczmach.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek ze świata podróży, sprawdź: https://trip4u.pl.

Artykuł partnera.

Przeczytaj również: Metamorfoza Parku Strzeleckiego nagrodzona w konkursie „Budowa roku 2021”

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama