43-latka wjechała na przejazd kolejowy pomimo czerwonego światła. Zderzyła się z drezyną

43-latka wjechała na przejazd kolejowy pomimo czerwonego światła. Zderzyła się z drezyną

Chomranice, wjechała pod drezynę

43-latka z powiatu nowosądeckiego pomimo czerwonego światła wjechała Peugotem na niestrzeżony przejazd kolejowy w Chomranicach. Do zdarzenia doszło wczoraj rano (11 maja). Kobieta doprowadziła do zderzenia z wózkiem motorowym.

Było kilka minut przed godziną 9.00, kiedy sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na przejeździe kolejowym w Chomranicach doszło do zderzenia samochodu osobowego z wózkiem motorowym.

– Po dotarciu policyjnego patrolu we wskazane miejsce, okazało się, że sprawczynią kolizji jest 43-letnia mieszkanka powiatu nowosądeckiego. Mundurowi ustalili, że kierująca samochodem marki Peugeot, ignorując sygnał nadawany przez sygnalizację świetlną, wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowo-drogowy – poinformowała naszą redakcję Aneta Izworska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejeżdżającej drezynie, w efekcie czego pojazd szynowy zahaczył o osobówkę. Policjanci przebadani alkomatem zarówno maszynistę, jak i 43-latkę. Oboje byli trzeźwi. Na szczęście żadne z nich nie odniosło obrażeń.

– Sprawczyni kolizji za swoje nieodpowiedzialne zachowanie została ukarana mandatem w wysokości 3 tys. złotych – dodaje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Policjanci przypominają, że każdego roku w Polsce na przejazdach kolejowo-drogowych dochodzi do około 200 wypadków i kolizji.

7 zasad ratujących życie, na które zwracają uwagę mundurowi: 

  • Żółta naklejka PLK – Naklejka jest umieszczona na tylnej części krzyża św. Andrzeja lub na napędzie rogatkowym. Na każdej z nich znajduje się indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu. W przypadku unieruchomienia pojazdu na torach, kierowca dzwoni na numer alarmowy 112, zgłasza zagrożenie i podaje indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu. Operator 112 dzwoni do ekspozytury PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Ekspozytura wydaje polecenie wstrzymania ruchu lub ograniczenia prędkości pociągów.
  • Sygnalizator z migającymi światłami zakazuje wjazdu na przejazd! Zaczekaj, aż zgaśnie czerwone światło sygnalizatora. Otwierające się rogatki mogą ponownie się zamknąć, gdy kolejny pociąg najedzie na czujnik.
  • Nie wjeżdżaj na przejazd, jeśli nie możesz kontynuować jazdy!
  • Wyłam rogatkę w przypadku utknięcia na przejeździe.
  • Poczekaj, aż pociąg odjedzie na bezpieczną odległość! Zaczekaj, abyś mógł sprawdzić, czy po innym torze nie nadjeżdża kolejny pociąg.
  • Zawsze pamiętaj o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności! Pociąg ma zawsze pierwszeństwo.
  • Przed każdym przejazdem, nawet tym z rogatkami, należy zwolnić lub zatrzymać się i upewnić, że nie nadjeżdża pociąg!

 

Filmik kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd”, prezentujący podstawowe zasady ratujące życie na przejeździe kolejowo-drogowym:

https://www.youtube.com/watch?v=7Kpw33Ja-hI

Czytaj także: Sądeczanie skarżą się na godziny odwiedzin w szpitalu. Jest szansa na zmiany?

Źródło. KMP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.