36 drużyn i tylko jeden zwycięzca. Kto został mistrzem 13 edycji Sokolika? [ZDJĘCIA]

Wielu zagorzałych kibiców rozgrzały trzy dni (od 7 do 9 czerwca) pełne emocji towarzyszących turniejowi piłki nożnej Sokolik Cup, w którym na starosądeckiej murawie starli się dziesięciolatkowie. Drużyn było aż 36, a zwycięzca mógł być tylko jeden. Zażartą rywalizację zwyciężyła drużyna z Chorwacji NK Lokomotiva Zagrzeb. Nie obyło się jednak bez rzutów karnych.

Wielki finał Sokolika w Starym Sączu zakończył się remisem 1:1 pomiędzy drużyną z Chorwacji (NK Lokomotiva Zagrzeb) oraz Czech (AC Sparta Praha). Dlatego zwycięzcę wyłoniły ostatecznie emocjonalne rzuty karne, w których lepsi okazali się chłopcy z NK Lokolotiva Zagrzeb. Z kolei trzecie miejsce zdołali wywalczyli Hiszpanie (Deportivo La Coruna), którzy pokonali niemiecki klub 3 – 0.