Patrycja Oleksyk i Marcin Sarota na SCENIE SOKÓŁ

Patrycja Oleksyk i Marcin Sarota na SCENIE SOKÓŁ

Widz sam musi sobie odnaleźć w dziele logikę jego przebiegu i specyfikę piękna. Tego chciał Bogusław Schaeffer. Istnieje spora szansa, że sztuka „Drabina, czyli scenariusz na Parę” przypadłaby mu do gustu. W ramach SCENY SOKÓŁ w nowosądeckim SOKOLE TEATR 13/b bawił widzów w poniedziałkowy wieczór.

13 lutego, czyli w przeddzień Święta Zakochanych, MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprosiło Sądeczan na wyjątkowy spektakl.

„Drabina, czyli scenariusz na Parę” to komedia inspirowana twórczością teatralną Bogusława Schaeffera, której autorem i jednocześnie reżyserem jest Jacek Mazanec, zagrali: Patrycja Oleksyk i Marcin Sarota.

Na scenie SOKÓŁ spektakl, który jest inspirowany tematem mojego ulubionego autora, Bogusława Schaeffera – opowiada Janusz Michalik koordynator SCENY SOKÓŁ. W teatrze nic nie powinno być jednoznaczne, płaskie, a tak u Schaeffera nie jest. Jego scenariusze mocno korzystają też z muzycznych konwencji i plastycznych znaków. Widz może je interpretować na różne sposoby. 

Licznie zgromadzona w SOKOLE publiczność świetnie się bawiła. „Drabina, czyli scenariusz na Parę” to komedia, ale bardziej słowna, intelektualna niż sytuacyjna. Tytułowa „drabina” jest nośnikiem władzy, dominacji – jest symbolem rywalizacji w teatrze, a może nie tylko tam…

Galerię zdjęć znajdziecie tutaj

Share on twitter
Share on facebook