31-latek atakował na nowosądeckich ulicach przypadkowe osoby

policjanci aresztują sprawcę rozboju

Jednego dnia pobił w Nowym Sączu trzech przypadkowych mężczyzn. Tydzień wcześniej zaatakował dwie inne osoby. 31-latek z powiatu gorlickiego trafił już w ręce policji. Najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami.

13 października agresor zaatakował mężczyznę siedzącego na ławce w nowosądeckim parku. Zażądał od niego papierosa, a kiedy ten odmówił, zaczął go bić. Jednym z kopnięć złamał nogę swojej ofiary. Potem bez powodu podszedł do innego mężczyzny i uderzał go pięściami po głowie i ciele. Co więcej, podciął mu nogi i ściskał za szyję.

– Chwilę później na parkingu jednego ze sklepów podszedł do samochodu, kopiąc w drzwi pojazdu, zażądał od kierowcy pieniędzy, po czym wyszarpał go z samochodu, przewrócił na ziemię i bił po głowie – relacjonuje kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

O sprawie powiadomiono policję. Patrol natychmiast udał się na miejsce i funkcjonariusze ruszyli na poszukiwania agresywnego mężczyzny. Wkrótce zauważyli osobę, która pasowała do rysopisu. Kiedy 31-latek zobaczył policjantów, zaczął uciekać, ale szybko został zatrzymany i trafił do sądeckiej komendy.

Jak się okazało, miał w organizmie niemal 1,3 promila alkoholu. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że to nie pierwsze agresywne zachowania 31-latka. Tydzień wcześniej w Nowym Sączu bez powodu uderzył pięścią w nos innego mężczyznę, a kolejnemu groził i uszkodził jego mienie.

– Obszerny materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi powiatu gorlickiego licznych zarzutów – rozboju, spowodowania uszczerbku na zdrowiu kilku osób z pobudek chuligańskich, kierowania gróźb karalnych i uszkodzenia mienia – informuje kom. Basiaga.

Mieszkańcowi powiatu gorlickiego grozi do 12 lat więzienia. Ponadto sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu i mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu w oczekiwaniu na wyrok.

fot. KMP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.