Życie ludzkie było zagrożone 27 razy. Oto bilans trzech świątecznych dni na Sądecczyźnie

Życie ludzkie było zagrożone 27 razy. Oto bilans trzech świątecznych dni na Sądecczyźnie

To były tylko trzy dni, a ludzkie życie 27 razy było zagrożone. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu podaje, że od 31 października do 2 listopada doszło do 3 wypadków i 24 kolizji. W wyniku tych zdarzeń ranne zostały 4 osoby. Ponadto służby zatrzymały 4 nietrzeźwych kierowców.

Jak co roku, w okresie uroczystości Wszystkich Świętych, w okolicach cmentarzy oraz głównych dróg komunikacyjnych pojawia się większa niż zazwyczaj liczba policjantów, strażników miejskich oraz nieoznakowanych funkcjonariuszy.
-Wszystko po to, by pomóc mieszkańcom oraz osobom, które w tym czasie przyjechały na Sądecczyznę, bezpiecznie dotrzeć do miejsc pochówku bliskich – pisze KMP w Nowym Sączu.
Jak sami policjanci zaznaczają, ich zadaniem było upłynnienie ruchu i zapewnienie bezpieczeństwa osobom przyjezdnym. Pomimo intensywnych działań służb, co roku liczba kolizji oraz wypadków budzi niepokój. W ciągu trzech dni życie ludzkie zagrożone było aż 27 razy. Tegoroczny bilans, w porównaniu z zeszłorocznym, wypada jednak lepiej. W roku 2022 w okresie świątecznym na Sądecczyźnie funkcjonariusze odnotowali aż 42 zdarzenia drogowe. W tym 6 wypadków oraz 36 kolizji.