3 listopada, Nowy Sącz. Spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką – wybitną aktorką teatralną, filmową i telewizyjną, autorką pięciu książek: „Kij w mrowisko”, „Gustaw i ja”, „Taka jestem i już!”, „Moje szczęśliwe wyspy” oraz „Litera za literą”.

 

Wydarzenie odbędzie się 3 listopada (środa) br. o godz. 17:00 w Sali Reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego w nowosądeckim Ratuszu. Poprowadzi je Hanna Grudzińska – redaktor naczelna Wydawnictwa Marginesy. Spotkanie dofinansowano ze środków Instytutu Książki w ramach działających przy bibliotece Dyskusyjnych Klubów Książki.
Podczas spotkania odbędzie się rozstrzygnięcie II edycji Nowosądeckiego Dyktanda o Pióro Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Obowiązują bezpłatne bilety wstępu, dostępne w wypożyczalni Sądeckiej Biblioteki Publicznej przy ul. Franciszkańskiej 11. Rezerwacja biletów oraz szczegółowe informacje:
tel. 18 443-87-52 wewn. 29
e-mail: [email protected]

Magdalena Zawadzka-Holoubek – urodziła się 29 października 1944 roku w Filipowicach. Absolwentka warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (1966). Zaraz po uzyskaniu dyplomu zaangażowała się do Teatru Dramatycznego w Warszawie, w którym występowała do 1982 roku. Przez następne 10 lat była aktorką Teatru Polskiego w Warszawie, a od 1992 należy do zespołu Teatru Ateneum. W 1973 roku została żoną Gustawa Holoubka, wspaniałego aktora, któremu partnerowała w filmie i na scenie. Po jego śmierci w marcu 2008 roku napisała opowieść o ich wspólnym bardzo szczęśliwym i spełnionym życiu, która stała się bestsellerem 2012 roku. Opiekę literacką nad książką objęła Zofia Turowska, biografistka i pisarka, która spotka się z sądeczanami 27 października br., by opowiedzieć o życiu i twórczości Agnieszki Osieckiej.Ważniejsze nagrody i odznaczenia:

  • 1968 – Srebrna Maska w plebiscycie “Expressu Wieczornego” na najpopularniejszą aktorkę roku 1967;
  • 1970 – I miejsce w plebiscycie czytelników “Panoramy Północy” na najpopularniejszą aktorkę filmową roku 1969; Złota Maska – nagroda w plebiscycie czytelników “Expressu Wieczornego”; Złote Grono za rolę Basi w filmie Pan Wołodyjowski Jerzego Hoffmana na 1. Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie;
  • 1971 – Srebrna Maska – nagroda w plebiscycie czytelników “Expressu Wieczornego” na najpopularniejszą aktorkę w roku 1970;
  • 1979 – Zasłużony Działacz Kultury;
  • 1982 – Nagroda za rolę Muszki w przedstawieniu Skiz Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Witolda Zatorskiego w Teatrze Dramatycznym w Warszawie na 8. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych;
  • 2003 – III miejsce w plebiscycie publiczności za rolę Urszuli w przedstawieniu Vincent i Urszula w reżyserii Barbary Sass w Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie na 42. Rzeszowskich Spotkaniach Teatralnych.

 

źródło:  Biuro Prasowe UM

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.