25-latek z gminy Korzenna proponował dzieciom seks. Namierzyli go Łowcy Pedofili

Łowcy Pedofili w Słowikowej, gmina Korzenna, 25-latek podejrzany o pedofilię

Przez kilka tygodni strażnicy z grupy ,,ECPU Polska: Łowcy Pedofili” obserwowali działalność internetową 25-latka z gminy Korzenna. Mężczyzna utrzymywał kontakt z siedmioma dziewczynkami (wabikami). Proponował im seks za pieniądze, albo za telefon. Jak poinformowała naszą redakcję podinspektor Katarzyna Cisło z KWP Kraków, policja przeszukała dom, w którym mieszkał. Zabezpieczono również nośniki elektroniczne. W ciągu 48 godzin mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury.

Grupa ,,ECPU: Łowcy Pedofili” zajmuje się tropieniem, demaskowaniem i wyłapywaniem pedofili, którzy przekazywani są finalnie w ręce policji wraz z obciążającym ich materiałem dowodowym. Formacja oparta na wolontariacie powstała w lutym 2021 roku. O  prowadzonych działaniach strażnicy informują na swojej stronie utworzonej na Facebook’u. Do połowy czerwca udało im się namierzyć około 60 pedofili, którzy usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze seksualnym ukierunkowanym na krzywdzenie dzieci. Tym razem łowcy pojawili się w gminie Korzenna.

Przez kilka tygodni 25-latek kontaktował się z dziećmi za pomocą komunikatorów na dwóch różnych portalach społecznościowych. Mężczyzna pisał z wirtualnymi dziewczynkami (wabikami): czterema 10-latkami, dwiema 11-latkami i jedną 12-latką. Pod nie podszywały się dorosłe kobiety. Fikcyjne profile dzieci zostały utworzone przez wolontariuszy z ECPU Polska, jednak jak przekonują członkowie grupy, to nie dzieci, a mężczyzna był inicjatorem nawiązania kontaktu i dążył do spotkań z nimi. W zamian za seks i pieszczoty oferował pieniądze albo kupno telefonu.

,,Nikomu nie powiem, nie będzie bolało”. ,,Chciałbym uprawiać z tobą seks… Chcesz seks, czy wolisz żebym twojej mamie dziecko zrobił?” – to fragment korespondencji z dziećmi, który przeczytał łowca pedofilii podczas rozmowy z 25-latkiem.

Ponadto mężczyzna wysyłał im nagie zdjęcia i filmiki. Głównym tematem rozmów był seks. Podczas konfrontacji ze strażnikami mężczyzna stwierdził, iż nie leczy się psychiatrycznie, jest zdrowy, a pisanie z dziećmi nie dawało mu satysfakcji seksualnej. Stwierdził, że jest mu wstyd i przeprasza za wszystko. Przysięgał również, że nigdy więcej nie będzie kontaktował się z dziećmi.

25-latkowi z gminy Korzenna członkowie grupy ECPU proponowali pomoc specjalistów, psychologów, jednak odmówił. Potwierdził, iż ma świadomość tego, że to, co robił jest przestępstwem. Nie zdradził jednak motywów działania. Na miejsce została wezwana sądecka policja, która zabrała podejrzanego na przesłuchanie.

Jak poinformowała naszą redakcję podinspektor Katarzyna Cisło w KWP Kraków, policjanci z wydziału kryminalnego oraz prewencji zatrzymali 25-latka i przebywa on obecnie w policyjnym areszcie.

Przeszukanie

– Zostały zabezpieczone nośniki elektroniczne informacji. Mężczyzna będzie przesłuchiwany pod nadzorem prokuratury. W jego domu zostały przeprowadzone czynności przeszukania. Ustalamy, czy podejrzany korespondował z profilami dzieci utworzonymi przez Łowców Pedofilów czy również z innymi dziećmi  – wyjaśnia podinspektor Cisło.

25-latek zostanie doprowadzony do prokuratury w ciągu 48 godzin. Podejrzany odpowie za usiłowanie popełnienia przestępstwa z art. 200a §  2.

200a §  2. Kto za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej małoletniemu poniżej lat 15 składa propozycję obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej lub udziału w produkowaniu lub utrwalaniu treści pornograficznych, i zmierza do jej realizacji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art.  13. §  1.

Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje.

§  2.Usiłowanie zachodzi także wtedy, gdy sprawca nie uświadamia sobie, że dokonanie jest niemożliwe ze względu na brak przedmiotu nadającego się do popełnienia na nim czynu zabronionego lub ze względu na użycie środka nie nadającego się do popełnienia czynu zabronionego.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.