Nowy Sącz: rośnie liczba zakażeń w domach pomocy społecznej

Nowy Sącz: rośnie liczba zakażeń w domach pomocy społecznej

Z naszą redakcją skontaktowała się mieszkanka Nowego Sącza zaniepokojona sytuacją epidemiologiczną w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Emilii Plater. Mówiła o dużej liczbie zakażeń wśród podopiecznych placówki oraz personelu, a także o wielu zgonach, do jakich dojść miało w ostatnim czasie. Zwróciliśmy się do biura prasowego Urzędu Miasta z prośbą o informacje w tej sprawie.

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Emilii Plater w Nowym Sączu przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku. Obecnie zamieszkują go 73 osoby. U 20 z nich potwierdzono obecność koronawirusa. Pozostali mieszkańcy zostali poddani badaniom i oczekują na wynik (stan na 5 listopada). Dodatni wynik ma także 13 pracowników placówki. Jednak jak zapewniają przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – na chwilę obecną opieka jest zapewniona. Nie brakuje także środków ochrony indywidualnej. Wyżywieniem mieszkańców zajmuje się firma cateringowa.

Nie udało się nam na razie uzyskać informacji odnośnie liczby zgonów wśród podopiecznych placówki w ostatnim czasie, dlatego do tematu powrócimy.

Nieco lepiej wygląda sytuacja w pozostałych Domach Pomocy Społecznej w Nowym Sączu – przy ul. Nawojowskiej dla kobiet psychicznie chorych oraz przy tej samej ulicy dla osób przewlekle psychicznie chorych. W obu placówkach opieka określona jest jako wystarczająca, w żadnej z nich nie brakuje środków ochrony indywidualnej, a wśród podopiecznych nie ma osób z potwierdzonym dodatnim wynikiem testu na obecność koronawirusa.

Pierwszy z nich liczy 87 mieszkanek. Trójce podopiecznych pobrano wymaz i nie jest jeszcze znany wynik (stan na 5 listopada). Dodatni wynik ma jednak aż 26 pracowników tej placówki. Wyżywieniem mieszkanek zajmuje się firma cateringowa.

W drugim Domu mieszka 158 osób. Dziewięć osób oczekuje na wynik wymazu (stan na 5 listopada). Wśród pracowników pięć osób ma dodatni wynik. Wyżywieniem mieszkańców zajmuje się kuchnia DPS.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.