150 czujników smogu trafi tam, gdzie wskażą internauci. O urządzenie walczą mieszkańcy Chełmca i sądeczanie

Chcesz wiedzieć czym oddychasz? Możesz sprawić, że czujnik monitorujący stan powietrza zostanie zainstalowany na Twoim osiedlu. Może nawet tuż pod Twoim domem... Fundacja Aviva zamontuje czujniki na swoich placówkach oraz ufunduje 150 czujników w miejscach wskazanych przez internautów. Od dziś do 10 grudnia na stronie www.WiemCzymOddycham.pl można głosować na lokalizacje już zaproponowane, albo zaproponować własną. 

Na razie internauci podpowiadają dwie lokalizacje czujników smogu w naszej okolicy. Jedna to ul. Szeroka w Chełmcu, druga - ul. Kołłątaja w Nowym Sączu. Można dołożyć swój głos do już zaproponowanych,  albo zaproponować inne miejsce. Czy i ile czujników uda się wywalczyć głosami internautów dla Sądecczyzny  - to zależy między innymi od Waszej aktywności.

Fundacja Aviva zaprasza do udziału w akcji mieszkańców, przedszkola, szkoły, świetlice, gminy, organizacje pozarządowe, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe.

Akcja jest częścią kampanii społeczno-edukacyjnej pod hasłem: „Wiem, czym oddycham” a realizują ją w partnerstwie Airly i Fundacja Aviva.

Głosowanie odbywa się TUTAJ.

 

TRADYCJATEXT

1 comment

  1. Basia 15 Listopad, 2017 at 19:03 Odpowiedz

    Nie palcie gównem! Błaaaagam! Wypuszczacie syf, który nas truje. To wszystko wraca do naszych domów! Jeśli chcecie się uchronić polecam antysmogowe ramki!

Wypowiedz się w tej sprawie