150 czujników smogu trafi tam, gdzie wskażą internauci. O urządzenie walczą mieszkańcy Chełmca i sądeczanie

Chcesz wiedzieć czym oddychasz? Możesz sprawić, że czujnik monitorujący stan powietrza zostanie zainstalowany na Twoim osiedlu. Może nawet tuż pod Twoim domem... Fundacja Aviva zamontuje czujniki na swoich placówkach oraz ufunduje 150 czujników w miejscach wskazanych przez internautów. Od dziś do 10 grudnia na stronie www.WiemCzymOddycham.pl można głosować na lokalizacje już zaproponowane, albo zaproponować własną. 

wsb3

Na razie internauci podpowiadają dwie lokalizacje czujników smogu w naszej okolicy. Jedna to ul. Szeroka w Chełmcu, druga - ul. Kołłątaja w Nowym Sączu. Można dołożyć swój głos do już zaproponowanych,  albo zaproponować inne miejsce. Czy i ile czujników uda się wywalczyć głosami internautów dla Sądecczyzny  - to zależy między innymi od Waszej aktywności.

Fundacja Aviva zaprasza do udziału w akcji mieszkańców, przedszkola, szkoły, świetlice, gminy, organizacje pozarządowe, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe.

Akcja jest częścią kampanii społeczno-edukacyjnej pod hasłem: „Wiem, czym oddycham” a realizują ją w partnerstwie Airly i Fundacja Aviva.

Głosowanie odbywa się TUTAJ.

 

HUZAR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.